Antygeny/Badania naukowe 2022

Antygeny w ataku. Alergia na własne życzenie.

Większość chorób zwanych alergicznymi wywołują antygeny. Alergia to najbardziej znana postać choroby wywołanej przez antygeny.

Ale medycyna woli używać terminu uczulenie, nadwrażliwość , nietolerancja, atopia. Prawda jak to ładnie i nieszkodliwie brzmi. Są to łagodne formy słowa "atak antygenów". Bardzo wygodne w wywiadach i pracach naukowych. Ileż oni nie znaleźli już tych antygenów. Samych grup krwi opisanych jest już 35. 

Po co te wszystkie badania? To pole uprawiane jest przez akademików, tylko w jednym celu - "odkrywać". Ponad 100 lat temu odkryto że wprowadzenie obcego antygenu grupowego krwi powoduje powstawanie przeciwciał w osoczu. Przeciwciała nie pojawiają się wraz z urodzeniem. Żeby powstało przeciwciało musi być najpierw kontakt z antygenem. Dzięki temu tak wzorowo opisano chorobę hemolityczna noworodków.

Organizm matki wytwarza przeciwciała, ponieważ płód ma odmienne antygeny.

Idąc tym tokiem rozumowania należy się spodziewać że każdy ludzki organizm jest w stanie wytwarzać przeciwciała na antygeny. I tak jest w istocie. Na tym opiera sie immunologia. 

Immunologia jako dziedzina nauki powinna stać na straży innych dziedzin medycyny. Nadrzędne powinno być zrozumienie praw rządzących w systemie obronnym człowieka, zwanym systemem immunologicznym.

Każdy wnikliwy czytelnik szybko zrozumie proste zależności.

Akademik zacznie sypać jak magik z rękawa zawiłości. Przecież jest tyle różnych możliwości. Dlaczego mamy brać pod uwagę tylko jeden czynnik-antygeny grupowe krwi ABO(H) zawarte w wydzielinach?

Ponieważ wydzieliny są podstawą funkcjonowania organizmu.

To pot chroni skórę. Pot zawiera antygeny grupowe krwi. 

To łzy chronią oczy. Łzy zawieraja antygeny grupowe krwi.

To ślina chroni usta i układ trawienny. Ślina zawiera antygeny grupowe krwi.

To śluz chroni płuca. Śluz zawiera antygeny grupowe krwi.

To śluz chroni układ rozrodczy. Śluz zawiera antygeny grupowe krwi.

Antygeny w ataku!!! 

TAK!!

Łzawią oczy!

Wypryski i zmiany na skórze?

Puchnie cała twarz!!!

Brak oddechu? Obturencja?

Wzrasta ciśnienie krwi? A może dołożymy atak serca, niewiadomego pochodzenia. Wymieniać dalej????

Wszystkiemu winne są antygeny! Jakie pytam? 

Specjaliści odpowiadają . NIE WIEMY!!!!

W Twoim środowisku, a srodowisko to ludzie wokół Ciebie, znajduja sie antygeny tych ludzi. Ludzie nie są jednorodną formą biologiczną. Maja antygeny w pocie. Dla zrozumienia jak działaja takie antygeny zawarte w pocie podam przykład z mojej rodziny. 

Młoda wychowawczyni przedszkolna pracuje z grupą żłobkową. Ma pod swoją opieką ok 10 małych 2-3 latków. Latem kiedy temperatury są wysokie często ma odkryte ramiona. Czasami nosi dzieciaki na rekach. Nigdy nie zwracała uwagi na często pojawiające się zjawisko. Otóż po powrocie do domu jej siostra zaczęła zwracać uwagę że na jej ramionach pojawiały sie małe przekrwione plamki. Wyglądały jak ślady po rączkach i paluszkach dzieci. Kiedy te plamki nie schodziły z ramion szła do lekarza po jakieś lekarstwa. Najczęściej dostawała receptę na przeróżne maści sterydowe. Po jakimś czasie zrobiła badania - testy alergiczne i okazało się, że jest atipikiem ma AZS i powinna unikać kontaktu z wieloma substancjami. Nie przyszło jej nigdy do głowy, że plamy na skórze to reakcja na ludzki pot. 

Skoro nigdzie o tym nie piszą, nie mówią w mediach to skąd ma wiedzieć? W żadnej poradni alergologicznej nie ma wielkiego plakatu " Uwaga pot zawiera antygeny"

Zawarte w pocie antygeny mogą być przyczyną Twojej atopii!

 

 

 

Powrót
TRANS
LATOR