Antygeny/Badania naukowe 2022

Entomologia i antygeny. Bioareozol.

O zanieczyszczeniach powietrza spalinami, metalami ciężkimi, nawozami i nnymi substancjami nikogo nie trzeba przekonywać.

Moje prywatne zainteresowania muzyka i dźwiękami przejąłem po moim bracie. Połączyłem to z entomologią . Wiele owadów wytwarza dźwięki. Pasikoniki, cykady nawet pająki i mrówki. Proces ten nazywa sie strydulacją

Cykady sa wspaniale opisane przez jednego z najwybitniejszych badaczy J.H. Fabre.  Cykady mają " mniejszych braci" - w rodzinie Cicadellidae

Te niewielkie owady są obiektem wielu fotografów z racji niesamowitych form fizycznych jak również ubarwienia. W sezonie są ich miliony. Ale co ciekawsze wytwarzają zadziwiające formy geometryczne podobne do nanorurek węglowych. Brochosomy.  Jak powstają brochosomy? Owad wysysa z liścia sok. Przerabia go i z odwłoka wyprowadza na zewnątrz. Nic nadzwyczajnego robią to mszyce hodowane czasami przez mrówki. Produkt ten przerobiony przez pszczoły nazywamy miodem spadziowym. 

Jednak w odróżnieniu od mszyc, skoczki nacierają nim całe ciało. Małą kroplę rozprowadzają odnóżami po grzbiecie i skrzydłach. Kiedy płyn wysycha uwalniane są brochosomy. Skoro skoczków są miliony , brochosomów są miliardy. Unosza się w powietrzu tworząc bioareozol, razem z pyłkami roślinnymi i całym biologicznym zanieczyszczeniem. Brochosomy zobaczyć można przez mikroskop elektronowy, przypominają piłki futbolowe i podobnie się zachowują. Są puste w środku. 

https://en.wikipedia.org/wiki/File:Brochosomes1.jpg

Podobne zjawisko występuje u wielu zwierząt i ludzi. Ślina, pot i śluz ulega wysuszeniu i  w powietrzu unosza się antygeny wielkości kilkudziesięciu [kDa] . Jest jednak pewien problem. Jak zbadać ich ilość. Trzeba to w jakiś sposób zebrać z powietrza czy też powierzchni. Odkurzacz powinien wystarczyć. Jednak z niewiadomego powodu w pobieranych próbkach bioareozolu nie wykrywano brochosomów. Powodem była ich elastyczność i jak wcześniej nadmieniłem podobieństwo do piłki. Ciągle się odbijały.

Dr. Klaus Wittmaack jeden z pracowników -"Institute of Radiation Protection at the GSF-National Research Centre for Environment and Health" zadał sobie wiele trudu aby "złowić' brochosomy. Większość metod łowienia zanieczyszczeń była nieskuteczna. Zastosował metodę " lep na muchy". dzięki temu wyłowił duże ilości mikroskopijnych kuleczek i całych agregatów. Okazało się, że w szczycie występowania owadów z rodziny Cicadellidae w powietrzu jest ogromna ilość brochosomów. Czy maja one znaczenie w roznoszeniu substancji toksycznych i alergizujących? Całkiem możliwe, badania prowadzono w 2005 roku. 

Ludzie też uwalniaja ogromne ilości antygenów . Nauka nazywa je substancjami grupowymi krwi. Nikt ich nie "łowił' z powietrza. Przypuszczam że jeszcze długo tego nie zrobi żaden instytut, czy pojedynczy poszukiwacz przyczyn niewidzialnych, nieznanych, niewygodnych i niechcianych.

Lepiej pisać etiologia nieznana. Dlaczego o tym piszę? 

Na stronie głównej na samym dole jest dedykacja i dwa portrety. Pierwszy mojej wnuczki grupa krwi 0 minus. Secretor. Drugi mojej zmarłej żony w wieku 40 lat, grupa krwi 0 plus, non secretor.  Obawiam się że i tak nie zrozumiesz. Ja mam grupę krwi A (jeden), rh +, i jestem Secretor. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Powrót
TRANS
LATOR