Blogujemy 3.

25. Wrzesień 2023. 

Co sie kryje pod pojeciem Niewidzialna transfuzja?

Złożone relacje międzyludzkie, którym nalezy sie bliżej przyglądać. Od 1971 roku wiemy z podręcznika Transfuzjologia kliniczna, że nie istnieje "dawca uniwersalny, ani biorca uniwersalny". Krew w czasie transfuzji podaje sie jedynie zgodną grupowo i to po próbie krzyżowej. To najważniejszy warunek tego zabiegu. Jak zatem wygląda niewidzialna transfuzja? wymieniamy sie wzajemnie antygenami identycznymi jak na krwinkach ale obecnymi w Wydzielinach. Nie znając własnych grup krwi narażamy siebie i innych na immunizację substancjami antygenowymi. Nie mylić z immunizacją.

Immunizacja, o której mówię w tym przypadku może byc spowodowana każdą substancją obcogrupową. Jak w przypadku konfliktu serologicznego między matka a niezgodnym antygenowo płodem. W tym wypadku płód lub składowe jego krwi są w stanie wymusic na organizmie matki nosicielki pojawienie sie przeciwciał odpornościowych. Pytanie jakie w tej chwili ciśnie mi się na stronę. Czy te przeciwciała, immunolodzy zakwalifikuja do tzw autoprzeciwciał? 

Coraz rzadziej opisywany, ale częściej spotykany w czasie ciąży niż konflikt w układzie Rhesus, jest konflikt w układzie grup z układu AB0. Podejrzenia, że to własnie on jest groźny odkrył Philip Levine w 1942 roku. Czynniki serologiczne jako możliwe przyczyny poronień spontanicznych. Kto dzis czyta takie starocie sprzed 80 lat? Na pewno nie przyszli lekarze. Oni dziś takie przypadki leczą. Leczą zdrowych ludzi na wyimaginowane choroby. 

Gdzie zatem leży problem?

W nieświadomym doborze ludzi w rozpłodowe pary. Załóżmy, że Pani ma grupę 0. Najszybciej znajdzie partnera z grupą A , potem 0, potem B , najmniejsze szanse ma Pan z grupą AB. Tak wynika ze statystyk. Antygenowo zgodny jest z nią jedynie Pan z grupą 0. Przeciw pozostałym Panom z grupami A, B, AB, jej organizm ma odpowiednie uzbrojenie -przeciwciała anty-A i anty-B. Ale ta Pani nie wymienia z nimi przeciez swojej krwi. Wymienia jedynie swoje wydzieliny z oczekiwana wzajemnością. Kiedy ta pani zajdzie lub nie zajdzie w ciążę? 

1. z Panem z grupą 0 zajdzie . 2. Z panem z grupą A , zajdzie jesli będnie niewydzielaczem. Jesli jednak będzie wydzielaczem ciążą jest raczej wykluczona.3. Z panem z grupą B tez zajdzie w ciążę pod warunkiem że będzie niewydzielaczem. Jak bedzie wydzielaczem nie ma szns. 4. Z Panem z grupą AB też może zajść w ciążę jeśli bedzie niewydzielaczem. Jeśli jednak bedzie wydzielaczem to go zbanuje jak pozostałych swoimi przeciwciałami. 

Mozna spojrzec na ten układ z kilku poziomów. Bardzo prymitywne , najbardziej lansowane.  Panie z grupą 0 moga miec dzieci z Panami posiadającymi wszystkie możliwe grupy krwi. 0, A,B,AB. 

Spojrzenie bardziej zaawansowane. Jeśli partner Pani z grupą 0 jest wydzielaczem i ma grupę krwi A,B,AB, to Pani ta ma bardzo powazne problemy ginekologiczne i przy okazji nie może miec z nimi dzieci. Każdorazowo bowiem jej przeciwciała -aglutyniny pozlepiają plemniki tych osobników. Już bardziej prosto wytłumaczyc sie tego nie da. 

Jest jednak swego rodzaju loteria. Bowiem specjaliści od wydzielin juz dawno odkryli, że sa : słabi wydzielacze, srednio mocni wydzielacze i Super wydzielacze. Ten podział daje szanse na zajście w ciąże ze słabym i średnio mocny, wydzielacze. Z super wydzielaczem ciąża jest wykluczona.

Z tego też powodu każde zapłodnienie pozaustrojowe tzw.  in vitro, obarczone jest procedurą oczyszczania plemników z antygenów. 

26 Wrzesień 2023. Ciąg dalszy tymatu z wczoraj..

"Niezgodność krwi ABO (H) jako przyczyna niepłodności: nowa koncepcja". Wszystkim polecam ta lekturę. Ja trafiłem na nia w momencie kiedy poszukiwałem powodu niemozności spłodzenia potomka. Okazało się, że grupa ginekologów pod przewodnictwem S.J.Behrmana ma nowy koncept. Dwa lata wcześniej w 1958 roku Behrman i Gershowitz robili badania i napisali małą pracę pt. Hemagglutinins in Uterine Secretions. Każdy kto ma chociaz podstawowe wiadomości z biologii wie, że hemaglutyniny występują w krwi i są przeciwciałami zlepiającymi obcogrupowe krwinki w czasie niezgodnej transfuzji.  Hemaglutyniny znajdują się w produktach spozywczych nie tylko w krwi i na zewnętrznej powłoce wirusa grypy. Nie bądź naiwniakiem. Wszystkie pojęcia wypaczono i ponazywano w taki sposób żebyś jako laik nie wpadł na trop Niewidzialnej transfuzji. 

Wracając do Nowego konceptu, okazało sie, że ginekolodzy zbadali nie tylko grupy krwi par starających sie o dziecko ale równiez status Wydzielacza i niewydzielacza. Z tego też powodu powstał pewien konflikt interesów. Otóż w kilka lat po tym bardzo rewolucyjnym koncepcie Gershowitz publikuje prace dla zmylenia przeciwnika. Distribution of ABO blood types among fertile and infertile women. Link z bezpłatnym dostępem do pdf. 10 lat wcześniej ten sam autor zachwycał sie odkryciem hemaglutynin w wydzielinach szyjki macicy, potem jest współautorem nowego konceptu i nagle zmienia zdanie. Wykazuje w publikacji że wszyscy ze wszystkimi moga mieć dzieci. Jednak nie uwzględnia juz wpływu Secretora na niesekretora lub odwrotnie. 

Chciałbym jednoczesnie zaznaczyc że w przypadku transfuzji potrzebny jest dawca i biorca. W czasie zapłodnienia dawcą jest On, a biorcą jest Ona. W czasie igraszek seksualnych wymieniaja się rolami. Raz On spija nektar z pochwy, raz ona spija wydzieliny z penisa. Bez uwzględnienia tych igraszek seksualnych trudno jest koncept Niewidzialnej transfuzji zrozumieć. Powód jest oczywisty Secretor niezaleznie od płci zawsze będzie immunizował swojego partnera niesekretora. 

Kiedy uświadomiłem sobie to ostatnie zdanie w pełni pojąłem jak dalekie moga być konsekwencje wymiany wydzielin pomiędzy osobnikami ludzkimi. Nie wymieniając krwi, wymieniają identyczne substancje antygenowe zawarte w wydzielinach. Pytanie było tylko jedno czy te substancje są zgodne antygenowo? 

Otóż to. Bowiem w konsekwencji usilnego starania się o potomka, organizm mojej żony wyprodukował cystę na jajniku. Skąd się biora cysty , lekarze nie wiedza. Powstają w sposób idiopatyczny, (czytaj idiotyczny).Zadziwiające jednak było to że w podręczniku Immunologia ogólna Hirszfelda jest wzmianka, że największe ilości substancji grupowych AB0 uzyskiwano z usuniętych cyst jajnikowych. A to tak wygląda?

A więc cysty na jajnikach sa konsekwencją współżycia płciowego z niezgodnym antygenowo partnerem. Zacząłem drążyć temat tych cyst. 

Nagle okazuje się że cysty mają Panie, które jednoczesnie mają cukrzycę, przebyty lub mają rozwijający się zespół ciesni nadgarstka i zespół suchego oka. Wystarczyło połączyć klocki tej łamigłówki. Wszędzie występują substancje mucynowe. Co się pod tym terminem kryje?

Antygeny grupowe krwi rozpuszczone w wydzielinach.

27. Wrzesień 2023.. Co się kryje pod pojęciem Niewidzialna transfuzja.cd.

Hemaglutynacjazjawisko zlepiania się erytrocytów i wytrącania ze środowiska płynnego w postaci grudek;

występuje pod wpływem przeciwciał, tzw. hemaglutynin, a także wyciągów z tkanek, niektórych bakterii i wirusów; odczyn hemaglutynacji ma szerokie zastosowanie w określaniu grup krwi i w wykrywaniu wirusów w badanej substancji. Taką definicja ze słownika PWN. 
W Postepy Biochemii z 1971 roku dostepne w internecie, jest artykuł pt. Morfologiczne podstawy struktury antygenowej błon. w treści jest bardzo znaczące zdanie - Wiadomo też (40), że usunięcie kwasu sialowego z zona pellucida komórki jajowej królika silnie hamuje wnikanie plemnika.  
Jak wiemy żeby komórki rozrodcze od Pana i Pani uległy trwałemu połączeniu potrzebna jest zgodnośc cukrowa (czytaj antygenowa). Zatem to nie jest tak jak opowiada się dzieciom- leciały sobie plemniki przez pochwę i jajowód i jeden, ten najbardziej sprawny natrafił na komórkę jajowa wpadł do środka i nastąpiło połączenie (czytaj zapłodnienie). To sposób ogłupiania prostaczków. Szukając zatem dalej potwierdzenia faktu, że potrzeba zgodności antygenowej do zapłodnienia potrzebowałem masę informacji o antygenach z układu Lewis. Czyli wiedzy o antygenach Wydzielaczy i niewydzielaczy obecnych w ludzkich wydzielinach. 
Human sperm binding is mediated by the sialyl-Lewis(x) oligosaccharide on the zona pellucida
Wejdź i przetłumacz na polski. To powinien wiedzieć każdy lekarz ginekolog. A zatem zgodność jest wymagana i to nie ulega żadnej dyskusji.  Ja i moja żona tej zgodności nie mieliśmy. Tylko nic w temacie nie wiedzieliśmy.
Czym zatem w dalszej kolejności skutkuje niezgodność antygenowa?
Jak zapewne wszyscy poszukujący wiedza wirus grypy ma na swojej powierzchni hemaglutyniny. Taki wirus po wniknięciu powoduje chorobę, którą się leczy. 
W wydzielinach mamy antygeny Lewis. Lewis x sequence [NeuAcα2-3Galβ1-4(Fucα1-3)GlcNAc]  
W tym wzorze chemicznym wystepuje Gal -galaktoza, Fuc - fukoza, GlcNAc- N -acetyloglukozamina. to jednoczesnie cukry składowe i determinanty antygenów układu AB0.
Wnikają sobie takie substancje do organizmu partnera i nikogo nie obchodzi, co się dalej dzieje? 
Chce Ci uzmysłowić czytelniku po raz nie wiem który. Każdy obcy antygen powoduje wytwarzanie przeciwciał. Substancje antygenowe zawarte w wydzielinach pierwszorzędnie spełniają swoje zadanie. Wywołuja choroby, które akademiccy ślepcy okreslili mianem autoimmunologicznych. 
Dlaczego, tak twierdzę? 
Nie minął rok, od usunięcia cysty na jajniku, a moja żona ma zespół cieśni nadgarstka. Choroba neurologiczna dotycząca nerów. A  z czego zbudowany jest układ nerwowy? Z komórek. Z jakiego typu komórek? 
 
Jest zbudowany z komórek nerwowych oraz komórek glejowych. Z punktu widzenia histologii, zbiór komórek nerwowych bywa nazywany tkanką nerwową, zaś zbiór komórek glejowych – tkanką glejową. Jednak komórki nerwowe i glejowe nie są od siebie odseparowane, ale razem tworzą zwartą masę, stąd też wielu autorów uważa, że rozdzielanie układu nerwowego na dwie tkanki jest niepoprawne, nierzeczywiste i w związku z tym przyjmują istnienie w układzie nerwowym tylko jednej tkanki nerwowej, którą tworzą zarówno komórki nerwowe, jak i glejowe. 
Komórki glejowe lub glej (gr. glia = klejang. glial cells), To własnie one tworzą osłonki mielinowe. Głównym składnikiem osłonki mielinowej są cerebrozydy, a w tym galaktozyloceramid. Związki te są zaliczane do grupy glikolipidów, składają się z cukrów, w tym przypadku galaktozy i lipidu – ceramidu (pochodna sfingozyny). Innym składnikiem mieliny jest fosfolipid lecytyna (fosfatydylocholina). Od 30 lat Grzeszczuk wskazywał że choroby neurologiczne wynikaja z mozliwości wnikania substancji antygenowych zawartych w wydzielinach. Sclerosis multiplex , padaczki, zespół ciesni. Przypuszczam że równiez glejaki są nastepstwem niezgodności antygenowej.  Niekoniecznie w parach ludzkich.
Przez dziesięciolecia szukają bakterii i  wirusów u chorych na choroby jakoby z autoagresji. Dlaczego zatem nie znaleźli? Bo przyczyna były niezgodne antygeny wymieniane pomiędzy homo sapiens. 
Coraz bardziej wątpię w to Sapiens.
28 Wrzesnia 2023. 

Aż trudno uwierzyć, skąd te choroby się biorą?

Glikokaliks to wszechobecna węglowodanowa (czytaj; cukrowa) warstwa.błon komórkowych. Wyszukiwarka po wpisaniu tego hasła wyrzuciła na 1 miejscu wykład  Glikokaliks - słodki strażnik komórki . W jednej chwili przypomniał mi się artykuł. The Sperm's Sweet Tooth. Ludzkie plemniki wiążą się z resztą cukrową obecną na glikoproteinach zewnętrznej otoczki komórki jajowej. Kiedy cukry sa zgodne jest zapłodnienie, kiedy niezgodne para starająca się o potomka za grubą kasę próbuje robic to in vitro. W czasie którego oczyszcza się plemniki i komórki jajowe z ....antygenów, czyli cukrowych struktur obecnych na nich. Laik zrozumie , akademik zrobi wykład

U wszystkich osobników ze statusem Wydzielacz-Secretor w wydzielinach znajdują się antygeny układu grupowego krwi jakie posiada on indywidualnie na krwinkach. Z charakterystycznymi dla antygenów determinantami antygenowymi. Dla grupy 0 jest to antygen H, a determinanta antygenową jest Fuc- Fukoza. Dla osób z grupą krwi B jest to Gal- Galaktoza, a dla osób z grupą A ta determinanta jest N -Acetylgalaktozamina  GalNAc. U człowieka jest to końcowy węglowodan tworzący antygen grupy krwi A. Natomiast u osób ze statusem niewydzielaczy, non secretorów te substancje grupowe z układu AB0 nie występuja, bądź występują w znikomych ilościach. 

Z powyższego wynika, że osoby z różnymi grupami krwi mają jednoczesnie odmienne komórki cukrowe zawarte w glikokaliksie. Bardzo szybko uchwycili to bakteriolodzy. Wykazali bowiem, że niektóre bakterie posiadające na sobie płaszcz z antygenami lubią (czytaj; uaktywniaja się) u osób z grupą A , inne z grupą B lub 0. Hirszfeld w podręczniku Immunologia ogólna z roku 1949 na stronie 416 wykazuje, ilości względne substancji grupowych zawartych w organach. Pierwsza wartość dotyczy wagi mokrej  druga wagi suchej.

mózg  4/26,    aorta 10/24,     mięsnie 10/36,       wątroba 16/48,    płuca 22/111,      nerki 29/ 86,    serce 34/107,     trzustka 310/1390,      żołądek -/ 2000.  

Jednoczesnie wykazuje w drugiej tabeli ilości względne substancji grupowych w wydzielinach:

ślina 128/1024,    sperma 128/1024,    wody płodowe 64-256,    erytrocyty(w 50% stęż)  8-32,   łzy 2-8, płyn mózgowy 0.                                                                                                                                                                     W pewnym stopniu mamy kilka powodów powstawania chorób. Zaburzenie glikokaliksu chroniącego nasze organy moga wywołać bakterie, wirusy, pasożyty i grzyby. Tych 4 muszkieterów immunolodzy uznali za najistotniejszych w przypadku chorób. Drugie to pokarmy, które zawieraja identyczne substancje jak te na owych 4 muszkieterach  zwane lektynami. Tylko, że pokarmy nie powodują już chorób tylko mamy nadwrazliwość i ewentualnie nietolerancję pokarmową. Fakt, że po zjedzeniu orzeszków mozna dostać szoku anafilaktycznego identycznego jak przy niezgodnej transfuzji, zbywany jest milczeniem. to tylko objaw alergii. Przyjrzyjcie się substancjom lektynowym. Rycyna - Galβ1-4GalNAcβ1-R,       Orzeszki - Galβ1-3GalNAcα1-Ser/Thr,       Pszenica - GlcNAcβ1-4GlcNAcβ1-4GlcNAc, Neu5Ac,       Kolcolist zachodni -  Fucα1-2Gal-R.  Wszędzie te same cukry jak na substancjach grupowych krwi z układu AB0 w różnych konfiguracjach. 

Nastepnie, wszystkie zwierzeta, które mają własciwości uczulające na wybranych osobników ludzkich: koty  psy, konie, chomiki, kanarki, papugi, ślimaki, błonkoskrzydłe -osy, szerszenie, pszczoły. Z jakiego powodu sa niebezpieczne dla ludzi? w ich wydzielinach i jadach sa substancje cukrowe. 

Na koncu mamy gatunek ludzki.

Wiadomości wieczorne . Dostałem super materiał od przyjaciół. 

Wirusologia to pseudo nauka. Otwórz oczy czytelniku. 

29.Wrzesień 2023.

Intrygujący gatunek ludzki. 

Ciekawość to pierwszy stopień do piekła. Co ciekawe zarazem w Torze i Starym testamencie w księgach mojżeszowych przepisy zabraniaja spozywania krwi. Ale nie zabraniały mazania krwią drzwi, kropienia krwią ołtarza, i innych procedur religijnych. Od czasów Jezusa,  krew jego na nas i na dzieci nasze. Przelanie krwi zwierzat zamieniono na krew niewinnego, którego ukrzyżowano. Współczesne czasy wszystko zmieniły. Ciekawość obrzezanych była na tyle wieelka że to włąsnie oni pierwsi zaczęli badania nad krwią. Landsteiner, Hirszfeld, Witebsky to nowożytni potomkowie obrzezanych. Mozna by powiedziec to współczesni pomazańcy, dzięki którym wiemy dziś to co nie wiedzielismy od tysięcy lat.

Ludzka krew nie jest jednakowa. 

Zanim dokończe ten wątek krótki przerywnik na temat nowej paniki . ALFA -GAL. Portal Odmładzanie na surowo zafundował krótki filmik. Inni tez się jarają tematem. . Pół miliona Amerykanów cierpi na tajemniczą "alergię alfa-gal". Wszystko przez kleszcze.

W związku z tymi doniesieniami chciałbym Wam przytoczyc rozmowę jaka miałem kilka lat temu z pracownikiem lasów panstwowych. Podszedł do mnie starszy pan po wykładzie w Radomiu i chciał tylko 10 minut zając moją uwagę. Słuchałem pilnie. Prosze Pana, powiedział wiem, że rozkminia pan zalezności antygen -przeciwciało. Otóz nasza dyrekcja zafundowała wszystkim pracownikom testy na odkleszczowe zakażenie. Wszystkim badanym pracownikom lesnym wyszło w badaniu posiadanie przeciwciał. Ale nikt z nas nie choruje na boreliozę. O co w tym przypadku chodzi? Czy Oni czasem nie wymyślili nowej jednostki chorobowej???

Pragnę wrócić do wątku głównego. Toksyczne działanie ludzi i zwierzat na siebie wzajem jest nieuniknione. Jak zatem wygląda to w praniu. Jednej osobie wywali tarczyca i zacznie sie niedyspozycja trzustki. Drugiej osobie ta niezgodnośc wywali na mięsniach, z objawami fibromialgii. Jeszcze innym na stawach albo włóknach nerwowych. Obszar ciała na którym pojawią się objawy jest wypadkową nieznanych jeszcze czynników. Dlatego tak trudno uchwycić Niewidzialna transfuzję za rogi. Jedyny wspólny mianownik to niezgodne cukry. O wszystkim decyduje determinanta antygenowa. To własnie był największy błąd diety zgodnej z grupą krwi Petera D'Adamo. Jak mozna się spodziewać nikomu ona nie za dobrze służy skoro nie uwaględnia determinany antygenowej. 

Podstawowe przeciwciała które posiadamy od urodzenia skierowane sa na antygen nieobecny w naszym organizmie. Dla układu AB0 jest to anty-A i anty-B. Zawsze wystepuja parami z antygenami. Osoby z grupą A posiadają przeciwciała anty-B. itd. W zalezności od grupy krwi posiadamy przeciwciała na czynnik nieobecny. 

Inaczej jest z innymi układami grupowymi. Kiedy w 1940 odkryto układ Rhesus zrozumiano pewne komplikacje związane z tym zagadnieniem. Kiedy Pani nie ma antygenów Rh a jej partner ma te antygeny w czasie ciąży dochodzi do konfliktu serologicznego jesli tylko płód odziedziczy ten antygen po ojcu. Jednak Pani nie ma gotowych przeciwciał anty-Rh. Najpierw musi być tą substancją immunizowana. Dopiero wtedy jej organizm organizuje produkcję przeciwciał. 

Dlatego tak trudno tematy immunologiczne złączyć w całość. Przy RZS kiedy już rozwinie się choroba lekarze rozpoznaja przeciwciała antycytrulinowe. Przeciwciała anty-CCP to marker, który wykorzystuje się w rozpoznaniu reumatoidalnego zapalenia stawów. Jak się okazuje w rzeczywistości to jeden z wielu markerów niekoniecznie istotny. Czytaj to. Z drugiej strony L-Cytrulina jest dobrym suplementem dla sportowców i nie tylko. W tym momencie człowiek zaczyna się zastanawiac o co tutaj chodzi?  

Chodzi o to aby gonić króliczka ale go nie złapać. Zauważ. ktoś pisze o kwasie sialowym, ktoś inny pisze o występowaniu Neu5Gc, ktoś jeszcze inny pisze o cząsteczce cukru w mięsniach (czytaj mięsie czerwonym). Robią jedynie dym, wyolbrzymiają problem. Jak w przypadku rzekomego raka szyjki macicy 3% kobiet , ale Gardasil podac wszystkim. Co piąta para w kraju nie ma dzieci ale to tylko 20% i wszyscy specjaliści zlewają to ciepłym moczem. Zróbcie sobie in vitro. 

30 Wrzesnia 2023.

Koń jaki jest, każdy widzi. 

Wszystkim wiadomo, że w laboratoriach wykorzystuje się ssaki do badań nad przeróżnymi preparatami. Behring wykorzystał konie do produkcji surowicy dzięki której, lekarze ratowali chore dzieci. Nikt wtedy nie rozumiał co tak naprawde w tej surowicy jest. Wiadomym natomiast było, że po immunizacji jakąkolwiek substancją chore zwierzęta wytwarzają substancje obecna w krwi, która pomaga wyjść z choroby. Nazwano to antytoksyną. Coś toksycznego wtargnęło do organizmu i wywołało chorobę. Antytoksyna mogła rozwój tej choroby powstrzymać. Zakażając(czytaj immunizując) konie cała fabryka Behringa codziennie pobierała małe próbki krwi. Poddawano je obróbce wstepnej odwirowując skłądniki stałe. Pozostałością miała być antytoksyna. W tym momencie musimy sie na chwilę zatrzymać i wyjasnić sobie dlaczego pobierano próbki codziennie po immunizacji. Po sztucznym zakażeniu organizm konia zaczał rozpoznawac wroga identycznie jak organizm matki rozpoznaje niezgodny antygenowo płód. Nie posiada jednoczesnie gotowych przeciwciał, więc musi je wytworzyć, Trwa to jednak jakiś czas. Miano (ilość substancji czynnej) z dnia na dzień wzrastała. W immunologii dokonuje się rozpuszczania roztworu aż do zaniku reakcji wiązania z danym antygenem. Stąd też przy rozcieńczeniu stosuje sie określone progi.1:  1,2,4,8,16,32,64,128,256,512,1024. Gdyby przyjąć ten przyrost za stały, wystepujący z dnia na dzien , to na 11 dzień mielibyśmy bardzo silny roztwór. Pierwsze próby leczenia surowica pozyskaną od koni w 11 dniu po immunizacji tych koni  były jednak tragiczne dla chorych którym ta surowice podawano. Behring zrozumiał że silnymi surowicami się nie da leczyć. Trzeba było metoda prób i błędów znaleźć odpowiednie rozcieńczenie substancji. 

Każdy kto to czyta zapewne powiedział by przeciez wystarczyło podawać surowice uzyskana np po 5 dniach kiedy było jeszcze w miare bezpieczne miano przeciwciał. I miałby bardzo wiele racji. Tylko, że w tym wypadku nie o rację tu chodzi tylko o biznes. Z powodów czysto biznesowych czekano do 11, kiedy pozyskana surowica osiągnie apogeum. Rockefeller miał takie motto. Moge miec jednego dolara zarobionego własnymi rękami, ale wolę mieć po jednym dolarze od 1000 pracowników zatrudnionych w mojej firmie w tym samym czasie. 

Surowica pozyskana np 5 dnia (miano1:32) po rozcieńczeniu  tylko 4 razy była skutecznym środkiem leczniczym. Jednak tylko dla 4 chorych osób.  Surowica pozyskana po 11 dniach dawała się rozcieńczyć 1024:4=256, czyli mozna było wydajniej ekonomicznie podzielić ją na 256 próbek leku w tej samej cenie. Wystarczyło tylko kilka dni dłużej poczekac aby takie miano uzyskać. 

Identyczny proces wytwarzania przeciwciał trwał w organizmach chorych dzieci. Ich ciało wytwarzało przeciwciała. Jednak ze względu na niedożywienie i inne przyczyny zanim taki organizm wytworzył armię przeciwciał najczęściej schodził z tego świata. Lekarze którzy wtedy leczyli pierwszymi preparatami Behringa musieli przeprowadzic dokładny wywiad. Przede wszystkim ustalić od kiedy dziecko ma stan chorobowy. Im wczesniej rodzice zgłosili sie do lekarza tym szybciej dziecko po zastrzyku zdrowiało. Im dłużej trwał stan chorobowy dziecka tym rokowania były gorsze. 

Oczywiściw wnikliwy student zaczyna się spierać z profesorem. Przecież to chore dziecko w tym samym czasie samodzielnie produkuje przeciwciała i jesli by wspomóc taki organizm surowicą powinno też szybko wyzdrowieć. Profesor tłumaczy. Gdyby chodziło tylko o neutralizację bakterii miałby Pan/ni wiele racji. Jednak w czasie choroby te mikroorganizmy wytwarzają substancje toksyczne z powodu własnej przemiany pokarmowej jak również zmian patologicznych w komórkach które zainfekowały. W konsekwencji infekcji mikroorganizmu pojawiają sie substancje  bardziej toksyczne niz sam mikroorganizm chorobotwórczy. Na to gówno nadział się własnie Robert Koch. Prątki gruźlicy sa przyczyną powstawania choroby. Tuberkulina jest wtórna toksyną ich działania w organizmie.

Co to ma wspólnego z Niewidzialna transfuzją i chorobami reumatycznymi?

Kiedy niezgodne antygeny grupowe dostaja sie na błony śluzowe przylepiaja się, już wiecie jak... do statku i zmieniają charakterystykę cukrową komórki. Organizm traktuje taką zmodyfikowana strukturę cukrowa jako zagrożenie i zaczyna kombinowac jak się tego gówna pozbyć. Żeby nie przegrzać styków w umyśle czytelnika, dalszy ciąg w nowym wpisie. 

Dziś 1 Październik 2023.

Kto z kim w gumy pogrywa.

Dziśiaj licznik odwiedzin wskazuje 611 042. Na wstepie chciałem pogratulowac wszystkim którzy czytają bloga. W jeden miesiąc licznik nabił 11 tyś odsłon. Czytając codziennie jeden wpis wychodzi na to statystycznie około 3 tys czytelników stałych. Zobaczymy co licznik odwiedzin wskaże za miesiąc.

Czy zastawiali się Państwo dlaczego pierwsi lekarze zajmujący się odkrytymi bakteriami chorobotwórczymi dali ....dupy?  Zapewne nie. Bakterie chorobotwórcze aby sie namnażać potrzebują odpowiedniego środowiska. Namnaża się je współcześnie na szalakach Petriego. Najlepsza zaś pożywką jest agar-agar. Identyczna pozywka dla bakterii od momentu kiedy wnikną do ludzkiego organizmu jest glikokaliks

Glikokaliks – węglowodanowa warstwa pokrywająca powierzchnię błon komórkowych komórek zwierzęcych oraz niektórych bakterii i innych komórek. Składa się z: galaktozy, glukozy, glukozoaminy, galaktozaminy, mannozy, fukozy i kwasów sjalowych, które są składnikami glikolipidów oraz glikoproteidów, glikoprotein.

Żebyśmy się dobrze zrozumieli. Pod nazwą glikokaliks kryje się pospolity śluz zwierzęcy. W śluzie zwanym odmiennie dla zmylenia czytelnika glikokaliksem odkryto substancje antygenowe identyczne jak te obecne na krwinkach danego osobnika. Kretactwo autorów opracowań podręcznikowych jest bezmyślnym wprowadzaniem w błąd poznawczy. Tożsame substancje przedstawiane są w odmienny sposób. Tak jakby jeden specjalista mówił o nakryciach głowy, a drugi o kapeluszach. Nawet dziecko zauważy, że to jedno i to samo. Jednak autorzy opracowan dla maluczkich mają odmienne zdanie i mamy z tego powodu przysłowiowy burdel. 

Śluz składa się z mucyn.  Jak rozumuje większośc czytelników?  Mucyny znajdują się jedynie w śluzie? No bez jaj. Mucyny to glikoproteiny odkryte przy okazji w śluzie. Są powszechne we wszystkich produktach spozywczych. Ale w nich juz sa nazwane cukrami lub glikoproteinami. A najlepiej białkami. 

Jesli coś jest wrogie dla ludzkiego organizmu jest jednoczesnie immunogenne. Stymuluje układ immunologiczny. Czym zatem jest immunogenImmunogenami są zwykle białka. W tym momencie czytelnik popada w pewnego rodzaju dysonans poznawczy. Kto tu kogo i po co w głupa robi? 

L.Hirszfeld w bardzo logiczny sposób przedstawia mucyny. Nazwą mucyn oznaczano pierwotnie wszystkie ciała otrzymywane z ustrojów zwierzecych czy roslinnych(grzyby), które odznaczaja się dużą lepkością. Ogólnie uważano mucyny za białka, budowa ich jednak pokazała, że nalezy zaliczyć je raczej do wielocókrów, gdyz własciwości znamienne, jak wysoka lepkość, nadaje im część wielocukrowa. Immunologia ogólna str 417.

Pamiętacie wpis o panice ALFA GAL? Dla zrozumienia tego tematu przedstawię niezprzeczalne fakty. Elastycznośc wszystkich mięśni zawdzięczamy obecnemu w mięśniach cukrowi. Jednak kiedy spozywamy mieso nie mówimy o mięsniach tylko o białkach zawartych w produkcie spozywczym Galaktoza to cukier -przy okazji determinanta antygenowa dla grupy B z układu AB0. Wystepuje w miesie w różnych ilościach. Słowo ilośc ma pojęcie względne. Immunogennośc nie tylko wynika z odmienności ale równiez z progu tolerancji osobniczej. jedni nie moga nawet wejśc do sklepu gdzie orzeszki sa w otwartym opakowaniu na regale. Inni maja problemy dopiero w przypadku zjedzenia czegoś z rozdrobnionymi orzeszkami a jeszcze innni wcinaja je w najlepsze. 

Co zatem sprawia że orzeszki sa dla wielu zabójcze? Gal-β(1-3)-GalNAc. Jeśli jeszcze nie dociera do wielu czytelników o co tutaj chodzi, zacznij czytać bloga od początku i zweryfikuj wszystkie pojęcia w nim podane. 

2 Październik 2023. 

Opracowania akademicko-kliniczne.

Miałem przywilej być jedynym gościem na imieninach Dr Krystyny Brzeckiej w 2019 roku.. Ta niezwykle żywotna dama miała na swoim koncie pierwsze badania w Polsce nad substancjami lektynowymi w 1954. Dziś nikt o tym nie pamieta, a jej prace zalegają w archiwum uczelni. Nie znajdziecie ich na Pubmed czy tez innych portalach. Nikt w tamtych czasach nie pisał opracowań aby zdobyć punkty za publikacje w renomowanych czasopismach naukowych. Te idiotyzmy pojawiły się znacznie później. Krysia po przeczytaniu mojej ksiązki Rody krwi, zaprosiła mnie na jeden ze swoich ostatnich wykładów. Treść można opisać jednym zdaniem. Niewidzialna transfuzja to najdonioślejsze odkrycie w medycynie. Prowadziliśmy przez rok długie rozmowy telefoniczne po tym spotkaniu. Nieustannie mnie prosiła abym nie ustawał w swoim krzewieniu wiedzy na temat zalezności wynikających z posiadania statusu wydzielacza i niewydzielacza i związanych z tym komplikacji w czasie wymiany tych substancji antygenowych między ludźmi. 

Do czego służą lektyny?

Różnica w zdolności lektyn specyficznych dla grupy krwi i przeciwciał monoklonalnych do rozpoznawania antygenów ABH w tkankach ludzkich.

Możliwości zastosowania lektyn w diagnostyce i terapii. Cz.l. Zastosowanie diagnostyczne.
Zadziwiające jest jak łatwo jest przedstawić do czego służą współczesnie lektyny. Te powyższe prace kipia wręcz od danych które świadczą o wpływie substancji cukrowych obecnych również w ludzkich wydzielinach. Wiedziałes czytelniku o tym że (cytuję ): "Lektyny występują w organizmach znajdujących się na różnych szczeblach rozwoju ewolucyjnego (mikroorganizmy, rośliny, grzyby, zwierzęta) i pełniąw procesach życiowych tych organizmów ważne funkcje, a ich mechanizm działania oparty jest na reakcji glikozylacji. W organizmach kręgowców rola lektyn dotyczy zjawisk rozpoznawania komórkowego, kontroli proliferacji, adhezji, różnicowania komórkowego, mechanizmów tworzenia narządów jak również procesów obronnych. Zdolność lektyn do wiązania się z precyzyjnie określonymi strukturami cukrowymi oraz odwracalny charakter tych wiązań spowodował, że obecnie związki te wykorzystywane są powszechnie jako doskonałe narzędzia molekularne w różnych dziedzinach biologii i medycyny. ....
Wykazano zróżnicowanie strukturalne antygenów zlokalizowanych w poszczególnych tkankach tzw. „wydzielaczy" (Ss) i „niewydzielaczy” (ss). Dla przykładu lektyna DBA (Dolichos biflorus), GSA-I (Griffonia simplicifolia), aglutynina SJA (Sophora japonica) i WA (Vicia villosa) łączą się z antygenami A na komórkach gruczołów ślinowych wyłącznie u wydzielaczy, natomiast PNA (Arachis hypogeae) daje pozytywną reakcję wiązania z komórkami błony śluzowej żołądka jedynie u niewydzielaczy." 
Wynika z tego, że tylko jedynie zołądki niewydzielaczy są wrażliwe na orzeszki. Sorry, na aglutyninę orzechową zawartą w orzeszkach. Jesli tak jest w rzeczywistości to jednoczesnie ułatwia ustalenie statusu niewydzielacza. Uczuleni na orzeszki są niewydzielaczami. Skoro zatem istnieje związek pomiędzy posiadaniem statusu wydzielacza i niewydzielacza, to jak to się ma do par ludzkich wymieniających swoje wydzieliny? 
Wydzielacz z grupą A wymienia się z niewydzielaczem grupy 0. 
Wydzielacz z grupą B wymienia się z niewydzielaczem grupy B. itd, Kombinacji jest wiele. Istotne jest aby uchwycić sedno sprawy. 
Substancje antygenowe obecne na krwinkach każdy wydzielacz ma w swoich wydzielinach. 
Cytowany wczesniej Hirszfeld oznajmia od 1949 roku że substancje antygenowe należą do lektyn. Lektyny -te laboratoryjne - są uzyteczne w badaniach nad grupami krwi, Czytaj to Lectin.
Zarazem sa fenomenalne opracowania na temat posiadanych grup krwi. Grupy krwi – minusy i plusy Czy antygeny grupowe krwi chronią nas przed chorobami zakaźnymi?
Idąc krok dalej powinnismy uwzględnić nie tylko bakterie chorobotwórcze ze wzgledu na posiadana grupę krwi ale również ludzi którzy posiadaja 4 odmienne antygenowo grupy krwi i uwzględnić wpływy jakie na siebie mają.
Powrót
TRANS
LATOR