Blogujemy 3.

25. Wrzesień 2023. 

Co sie kryje pod pojeciem Niewidzialna transfuzja?

Złożone relacje międzyludzkie, którym nalezy sie bliżej przyglądać. Od 1971 roku wiemy z podręcznika Transfuzjologia kliniczna, że nie istnieje "dawca uniwersalny, ani biorca uniwersalny". Krew w czasie transfuzji podaje sie jedynie zgodną grupowo i to po próbie krzyżowej. To najważniejszy warunek tego zabiegu. Jak zatem wygląda niewidzialna transfuzja? wymieniamy sie wzajemnie antygenami identycznymi jak na krwinkach ale obecnymi w Wydzielinach. Nie znając własnych grup krwi narażamy siebie i innych na immunizację substancjami antygenowymi. Nie mylić z immunizacją.

Immunizacja, o której mówię w tym przypadku może byc spowodowana każdą substancją obcogrupową. Jak w przypadku konfliktu serologicznego między matka a niezgodnym antygenowo płodem. W tym wypadku płód lub składowe jego krwi są w stanie wymusic na organizmie matki nosicielki pojawienie sie przeciwciał odpornościowych. Pytanie jakie w tej chwili ciśnie mi się na stronę. Czy te przeciwciała, immunolodzy zakwalifikuja do tzw autoprzeciwciał? 

Coraz rzadziej opisywany, ale częściej spotykany w czasie ciąży niż konflikt w układzie Rhesus, jest konflikt w układzie grup z układu AB0. Podejrzenia, że to własnie on jest groźny odkrył Philip Levine w 1942 roku. Czynniki serologiczne jako możliwe przyczyny poronień spontanicznych. Kto dzis czyta takie starocie sprzed 80 lat? Na pewno nie przyszli lekarze. Oni dziś takie przypadki leczą. Leczą zdrowych ludzi na wyimaginowane choroby. 

Gdzie zatem leży problem?

W nieświadomym doborze ludzi w rozpłodowe pary. Załóżmy, że Pani ma grupę 0. Najszybciej znajdzie partnera z grupą A , potem 0, potem B , najmniejsze szanse ma Pan z grupą AB. Tak wynika ze statystyk. Antygenowo zgodny jest z nią jedynie Pan z grupą 0. Przeciw pozostałym Panom z grupami A, B, AB, jej organizm ma odpowiednie uzbrojenie -przeciwciała anty-A i anty-B. Ale ta Pani nie wymienia z nimi przeciez swojej krwi. Wymienia jedynie swoje wydzieliny z oczekiwana wzajemnością. Kiedy ta pani zajdzie lub nie zajdzie w ciążę? 

1. z Panem z grupą 0 zajdzie . 2. Z panem z grupą A , zajdzie jesli będnie niewydzielaczem. Jesli jednak będzie wydzielaczem ciążą jest raczej wykluczona.3. Z panem z grupą B tez zajdzie w ciążę pod warunkiem że będzie niewydzielaczem. Jak bedzie wydzielaczem nie ma szns. 4. Z Panem z grupą AB też może zajść w ciążę jeśli bedzie niewydzielaczem. Jeśli jednak bedzie wydzielaczem to go zbanuje jak pozostałych swoimi przeciwciałami. 

Mozna spojrzec na ten układ z kilku poziomów. Bardzo prymitywne , najbardziej lansowane.  Panie z grupą 0 moga miec dzieci z Panami posiadającymi wszystkie możliwe grupy krwi. 0, A,B,AB. 

Spojrzenie bardziej zaawansowane. Jeśli partner Pani z grupą 0 jest wydzielaczem i ma grupę krwi A,B,AB, to Pani ta ma bardzo powazne problemy ginekologiczne i przy okazji nie może miec z nimi dzieci. Każdorazowo bowiem jej przeciwciała -aglutyniny pozlepiają plemniki tych osobników. Już bardziej prosto wytłumaczyc sie tego nie da. 

Jest jednak swego rodzaju loteria. Bowiem specjaliści od wydzielin juz dawno odkryli, że sa : słabi wydzielacze, srednio mocni wydzielacze i Super wydzielacze. Ten podział daje szanse na zajście w ciąże ze słabym i średnio mocny, wydzielacze. Z super wydzielaczem ciąża jest wykluczona.

Z tego też powodu każde zapłodnienie pozaustrojowe tzw.  in vitro, obarczone jest procedurą oczyszczania plemników z antygenów. 

26 Wrzesień 2023. Ciąg dalszy tymatu z wczoraj..

"Niezgodność krwi ABO (H) jako przyczyna niepłodności: nowa koncepcja". Wszystkim polecam ta lekturę. Ja trafiłem na nia w momencie kiedy poszukiwałem powodu niemozności spłodzenia potomka. Okazało się, że grupa ginekologów pod przewodnictwem S.J.Behrmana ma nowy koncept. Dwa lata wcześniej w 1958 roku Behrman i Gershowitz robili badania i napisali małą pracę pt. Hemagglutinins in Uterine Secretions. Każdy kto ma chociaz podstawowe wiadomości z biologii wie, że hemaglutyniny występują w krwi i są przeciwciałami zlepiającymi obcogrupowe krwinki w czasie niezgodnej transfuzji.  Hemaglutyniny znajdują się w produktach spozywczych nie tylko w krwi i na zewnętrznej powłoce wirusa grypy. Nie bądź naiwniakiem. Wszystkie pojęcia wypaczono i ponazywano w taki sposób żebyś jako laik nie wpadł na trop Niewidzialnej transfuzji. 

Wracając do Nowego konceptu, okazało sie, że ginekolodzy zbadali nie tylko grupy krwi par starających sie o dziecko ale równiez status Wydzielacza i niewydzielacza. Z tego też powodu powstał pewien konflikt interesów. Otóż w kilka lat po tym bardzo rewolucyjnym koncepcie Gershowitz publikuje prace dla zmylenia przeciwnika. Distribution of ABO blood types among fertile and infertile women. Link z bezpłatnym dostępem do pdf. 10 lat wcześniej ten sam autor zachwycał sie odkryciem hemaglutynin w wydzielinach szyjki macicy, potem jest współautorem nowego konceptu i nagle zmienia zdanie. Wykazuje w publikacji że wszyscy ze wszystkimi moga mieć dzieci. Jednak nie uwzględnia juz wpływu Secretora na niesekretora lub odwrotnie. 

Chciałbym jednoczesnie zaznaczyc że w przypadku transfuzji potrzebny jest dawca i biorca. W czasie zapłodnienia dawcą jest On, a biorcą jest Ona. W czasie igraszek seksualnych wymieniaja się rolami. Raz On spija nektar z pochwy, raz ona spija wydzieliny z penisa. Bez uwzględnienia tych igraszek seksualnych trudno jest koncept Niewidzialnej transfuzji zrozumieć. Powód jest oczywisty Secretor niezaleznie od płci zawsze będzie immunizował swojego partnera niesekretora. 

Kiedy uświadomiłem sobie to ostatnie zdanie w pełni pojąłem jak dalekie moga być konsekwencje wymiany wydzielin pomiędzy osobnikami ludzkimi. Nie wymieniając krwi, wymieniają identyczne substancje antygenowe zawarte w wydzielinach. Pytanie było tylko jedno czy te substancje są zgodne antygenowo? 

Otóż to. Bowiem w konsekwencji usilnego starania się o potomka, organizm mojej żony wyprodukował cystę na jajniku. Skąd się biora cysty , lekarze nie wiedza. Powstają w sposób idiopatyczny, (czytaj idiotyczny).Zadziwiające jednak było to że w podręczniku Immunologia ogólna Hirszfelda jest wzmianka, że największe ilości substancji grupowych AB0 uzyskiwano z usuniętych cyst jajnikowych. A to tak wygląda?

A więc cysty na jajnikach sa konsekwencją współżycia płciowego z niezgodnym antygenowo partnerem. Zacząłem drążyć temat tych cyst. 

Nagle okazuje się że cysty mają Panie, które jednoczesnie mają cukrzycę, przebyty lub mają rozwijający się zespół ciesni nadgarstka i zespół suchego oka. Wystarczyło połączyć klocki tej łamigłówki. Wszędzie występują substancje mucynowe. Co się pod tym terminem kryje?

Antygeny grupowe krwi rozpuszczone w wydzielinach.

 

Powrót
TRANS
LATOR