Blogujemy 4.

3. Październik 2023.

Substancje grupowe krwi.

Pod pojęciem tytułowym kryja się antygeny obecne na krwinkach czerwonych z Układu grupowego AB0(H). Układ ten został odkryty na przełomie 1900-1. roku w Wiedniu przez Lansteinera wraz z grupą studentów. Oznaczenie Tego układu nastręczało wiele problemów. Chodziło to że identyczne badania prowadziło kilku innych badaczy. Docelowo ustalono wspólna nomenklaturę międzynarodową dopiero w 1928 roku. W byłym Związku Radzieckim , a własciwie do dziś jest to oznaczane rzymskimi I, II,III, ITD. Jednak nie to jest wazne. Dla zrozumienia Niewidzialnej transfuzji istotne jest czym w istocie są owe antygeny AB0. 

Nadzwyczaj istotną informacja jest to, że odkryto je dzieki zjawisku zlepiania -aglutynacji. Ze względu na własciwości lepne zaliczano te substancje do mucyn, w szczególności do glikoproteidów. Bardzo długo nie rozpoznano ich składu chemicznego. Jak wspomina Hirszfeld w Wrażenia z podróży do Stanów zjednoczonych i Kanady dopiero kiedy Witebsky oczyścił je z substancji białkowych wyszło na jaw że sa to węglowodany. Nawet znikome ilości tych substancji wstrzyknięte człowiekowi powodowały wytwarzanie przeciwciał o mianie do 10 tyś. Najciekawsze jest jednak, że oczyszczone ciała grupowe sa potężnym antygenem, wywołującym przeciwciała u człowieka, nie dającym jednak żadnych objawów wstrząsu. Co się zatem zacznie dziać w organizmie człowieka kiedy nie dzięki strzykawce a wskutek kontaktów z drugim człowiekiem do jego organizmu wnikną owe substancje, ciała, antygeny grupowe? Organizm jest tak zaprogramowany, że przeciw kazdemu obcemu antygenowi wytwarza przeciwciała. Załózmy, że wdycha je nieswiadomie w czasie rozmowy.

Obserwowałes kiedyś takie zjawisko i nawet nie zdawałes sobie sprawy jak reagują inni ludzie. Z niewyjasnionego powodu osoba, która wdychała takie substancje grupowe czuje niepokój. Zaczyna byc rozkojarzona, dostaje czerwonych policzków, brakuje jej powietrza, jego układ nerwowy został pobudzony z niewidzialnego powodu. Zaczynają napływac sygnały z całego ciała. Bez widocznego powodu traci przytomnośc, wpada w stan narkoleptyczny lub dostaje ataku astmy. Równie dobrze może dostać atak padaczki. Zdziwiony jesteś, że tyle różnych objawów można mieć w kontakcie z drugim człowiekiem?

Jak myślisz skąd mają bóle osoby z fobromialgią? 

4. Październik 2023. 

Amnezja naukowa.

Jestem po lekturze Wrażenia z podróży do Stanów zjednoczonych i Kanady. 1947 r. Wczorajszy mały fragment z tej niewielkiej publikacji dotyczył jedynie wzmianki o weglowodanach odkrytych przez Witebskiego w substancjach grupowych. Pod koniec opisu swej podróży Hirszfeld zauważa pewnien trend. 

Niestety odnosi sie wrażenie, że uczeni w ogóle cytują prace tylko z ostatnich kilku lat i to z grona ludzi z którymi są w kontakcie. Jest to jak fala, kto nie zostanie przez nia wyniesiony, popada w zapomnienie. Cytowanie autorów dawnych jest stanowczo w Ameryce niewystarczające. Bez watpienia stwarza to pewną fałszywą perspektywę historyczną. Mam wrażenie, że wszystkie narody zaczynają chorować na tę chorobę, która bym nazwał amnezja naukową. 

To słowa Hirszfelda o czymś co można nazwac trendem mającym już 76 lat historii. Amnezja Naukowa - cóż to takiego? Otóż kiedy natrafiłem w moich poszukiwaniach przyczyn nieposiadania potomstwa na bardzo odkrywczą pracę Behrmana napisana w 1959 roku, nadmienia on o zaleznościach pomiedzy partnerami wynikającymi z posiadanego statusu Wydzielacza i niewydzielacza, jak równiez posiadania odmiennych grup krwi pomiędzy partnerami. Na dzien dzisiejszy żaden współcześnie kształcony lekarz nie zna pojęcia Secretor. 

Proponuje pewien opis zjawiska, które mam nadzieję "obrazowo" dotrze do czytelników. Wyobraź sobie, że ludzie i  zwierzęta jak również wszechobecne bakterie sa jedynie większymi lub mniejszymi kulkami na powierzchni których znajduja sie antygeny. Identycznie jak krwinki czerwone. Osobniki - Wydzielacze mają na zewnatrz antygeny z układu AB0, osobniki - niewydzielacze antygen A z układu Lewis. Mniejsze kulki - zwierzęta, maja swoje własne antygeny na zewnatrz, a jeszcze mniejsze kulki - bakterie równiez swoje własne antygeny. Bardzo różnorodne środowisko kulek. A teraz przyjmij do wiadomości, że te podstawowe antygeny obecne we wszystkich typach kulek mają strukturę węglowodanową. Jako ludzie mamy zatem podział kardynalny (czytaj główny), 4 podstawowe grupy u Wydzielaczy tj, A,B, AB, 0 i 4 podstawowe grupy u niewydzielaczy A, B, AB,0. Wydzielacze maja swoje struktury antygenowe na zewnatrz i wewnatrz . Niewydzielacze jedynie wewnątrz, a na zewnatrz antygen A z układu Lewis. 

Przedstawiony powyżej układ ma kapitalne znaczenie w czasie prób ratowania zycia poprzez zabieg transfuzji. Jako że obie grupy posiadaja swoje antygeny wewnatrz ustalono że nie można mieszać owych antygenów ze względu na mozliwośc zejścia z tego świata. Każda transfuzja musi być zgodna antygenowo. A-A, B-B, AB-AB, 0-0. W każdym przypadku transfuzji trzeba dostarczyć zgodny antygenowo płyn (czytaj , krew) do wewnatrz. Witebsky a później Wiener i Poliwka wykazali, że wstrzykując te substancje pod skórę organizm reaguje w sposób sobie własciwy. Każde niedopasowanie substancji powoduje wytwarzanie przeciwciał. 

Co się zatem stało, że ta elita zwana lekarzami nie przyjmuje do wiadomości faktu wnikania tych substancji do organizmu drogą wziewną i szlakiem pokarmowym? Amnezja naukowa, pęd za nowościami, cytowanie tylko kolegów. Po co, zajmować sie relacjami pomiędzy Wydzielaczami i niewydzielaczami, jak równiez relacjami pomiedzy niezgodnymi Wydzielaczami. W najlepszej sytuacji są małe kulki. Te wnikają do wewnątrz i powodują choroby u wszystkich średnich i dużych kulek. Samymi nowościami nikt nikogo nie wyleczy z chorób jakoby powstających z autoagresji.

Pytanie. Komu, w ogóle chce się czytać?

5. Październik 2023. 

Dylematy odkrywcy.

Jak nie będziesz szukał samo do Ciebie nie przyjdzie. Każdy chory człowiek ma do dyspozycji cały sztab wykształconych lekarzy. Jesli tylko ma pieniądze i odpowiednie kontakty może trafić do najbardziej renomowanych szpitali i klinik w kraju i za granicą. Lekarze robią badania i przepisuja specyfiki, które nazywaja lekami. Robiąc badania odkrywaja pewnego rodzaju wyniki odbiegające od normy. Oczywiście normy zależne są od wielu czynników, miedzy innymi od wieku pacjenta. Dziś nie zrobię 300 pompek co było możliwe kiedy miałem 20 lat i byłem od 12 roku życia czynnym lekkoatletą. Fascynowałem się możliwościami swojego ciała. To wszystko z biegiem lat uległo przeobrażeniu. Mam pełną świadomość, że któregoś dnia umrę i moje ciało przestanie żyć. Przez ostatnie kilkanaście lat zaczałem szukac powodu (czytaj:przyczyny) zachorowania mojej bardzo młodej i dotychczas zdrowej żony.

Jak to możliwe, że jej organizm sfiksował i bez widocznego i znanego medykom powodu jej ciało zaczęło sie zniekształcać. Podszedłem do tematu przyczyny zachorowania jak każdy ciekawski. Zacząłem czytać książki i opracowania medyczne. Autorzy niektórych już na samym wstępie pisali wprost - nie znamy przyczyny. Co nie napawało żadnym optymizmem, że kiedykolwiek poznają ową przyczynę. Lekarze leczą, nie mają czasu na szukanie przyczyny. Kto, ma zatem to zadanie zrobić? Ktoś kto ma dużo czasu i jest zdeterminowany. Padło na mnie. Może kiedyś dodatkowe powody wyjawię.

Wczorajszy wpis miał uświadomic czytelnikom jakie podejście mieli naukowcy w Ameryce, Nie mieli pojęcia o dokonaniach badawczych, których dokonał z gronem znakomitych lekarzy w kraju za dalekim Oceanem w srodkowej Europie. Narzucony trend amerykański szybko ogarnął cały świat. Amnezja naukowa. Bezrefleksyjność, pewnego rodzaju bezmyślność i ignorancja. Zdrowie stało sie towarem, chory pacjent został klientem usług medycznych. Prawa rynku są nieubłagane. Kto coś odkryje zaraz to odkrycie patentuje. Trzeba na tym zarobić, najlepiej miliony. Jednocześnie ci sami odkrywcy mają chorych członków rodziny i szukają wyjścia z tych bardzo niemiłych sytuacji. Nauczyciel z Nazaretu nazwał ich ślepymi przewodnikami ślepych. Zrobił to 2 tysiące lat temu, i nic sie w temacie nie zmieniło od tego czasu. Rozżalony Hirszfeld odkrył to jedynie dla samego siebie 70 lat temu. Na koniec swoich Wrażeń, dziękuje wszystkim którzy pomogli mu w zdobyciu literatury, która w tym czasie w naszym kraju była kompletnie niedostępna. Dla niego samego i jego studentów i asystentów były to kapitalne źródła nowych informacji. Ksiązki, które zawierały wiedzę innych badaczy. Dziś taką funkcję źródła wiedzy przejął internet. Chcąc cokolwiek przeczytać wartościowego musisz zapłacić niemałe sumy.np na Pubmed. Za jeden artykuł (średnio, 15-25) stron, 25$. Portali pseudomedycznych jest ogromna ilość. Ktoś ten biznes sponsoruje i opłaca. Pytanie tylko jedno mam, czy to są wiarygodne źródła informacji? Zweryfikowałes ich treści i porównałeś z tymi na innych portalach lub nie daj boże z podręcznikami z poprezdniej epoki. 

Niewidziaalna transfuzja ma jeden atrybut prawdziwości. Jesli sam chorujesz lub masz kogoś w rodzinie kto choruje na choroby autoimmunologiczne idź do laboratorium zrób badania na grupe krwi i fenotyp wydzielacza i przekonaj się sam dla własnego -osobiście zdobytego doświadczenia. Tego nie odbierze Ci nikt. Nikt nie wcisnie ci kitu o jakiejś autoagresji. Poznasz przyczyne wręcz organoleptycznie. 

Apel.

do wszystkich czytelników bloga i całego portalu. Nie wierzcie w ani jedno słowo, które jest na tym portalu. Zweryfikuj wszystko co jest tu napisane robiąc badania grupy krwi. Zrób badania na fenotyp Lewis.

WARUNEK JEST JEDEN , ZRÓB TO NIE TYLKO SOBIE , ALE WSZYSTKIM CZŁONKOM SWOJEJ RODZINY. 

6. Październik 2023.

Do apelu. 

To powiedzenie dotyczy komendy wojskowej. Każda kompania składa sie z plutonów, a pluton z drużyn. Codziennie rano jest apel, na którym poszczególne pododdziały składaja raport ilościowy (czytaj; obecności). Odnosze te słowa do wczorajszego apelu. Zrób sobie i członkom rodziny badania krwi i statusu wydzielacz/niewydzielacz. Jeślii w bliższej lub dalszej rodzinie masz osoby z chorobami przewlekłymi, autoimmunologicznymi, alergicznymi i atopowymi, zaproponuj im zrobić takie badania. Cena jaką zapłacą za te badania będzie niewspółmierna do wiedzy jaką zdobędą. 

Poniżej przedstawię Wam krótki raport z dalekiego Meksyku od mojej znajomej, która opisuje przypadek swojej koleżanki. 

"Przedziwna sprawa, rozmawiamy razem tyle razy przez telefon, a akurat po zapoznaniu sie z Twoimi teoriami niewidzialnej transfuzji, ona w rozmowie ze mna nagle mi mowi: no bo ja mam grupe 0, ot tak bez tematu. I potem: no i problem ze stawami. No to matko, jak ja jej zaczelam przedstawiac teorie transfuzji, to malo z krzesla nie spadla. I sprawa u niej ma sie tak: ona i jej matka: grupa 0. Ojciec i starsza siostra: grupa A. Matka zawsze robila co mogla, zeby z ojcem nie spac, w nowym domu od 10 lat mają osobne sypialnie. Ona w dziecinstwie, musiala okna w zimie na oscież otwierać i na balkon uciekać, zeby odetchnac, bo siostra tak na nią działała". 

7 Październik 2023.

Domniemania akademickie. 

Wszyscy znają przysłowie -Najciemniej jest pod latarnią.  Wiecie, że tlen odkryto dopiero w 1770 roku. Natomiast termin „antygen” ewoluował razem z pojęciem „przeciwciało” i nie jest jasne, kto użył go po raz pierwszy. Zwykle uważa się, że pojęcie zostało wprowadzone w 1899 roku przez Ladislasa Deutscha (Laszlo Detre), a upowszechnił je noblista Paul Ehrlich. 60 lat później Henry Kunkel z Rockefeller Institut zaczał badania nad chorobami reumatycznymi w szczególności badania nad toczniem i RZS. Oczywistym sie stało, że w przypadku chorych z tymi chorobami bardzo trudno uchwycić czynnik sprawczy. Kunkel jest okrzykniety "ojcem immunopatologii". Jego hipotezy sprowadzają sie do tego, że w organizmie z nieznanego powodu powstaja kompleksy immunologiczne, które przyczyniają się do stanów zapalnych i rozwoju patologii w organizmie. Każdy element kompleksu może wywołać stany zapalne. 

Wyobrażam sobie jak Kunkel pierwszy raz wszedł na oddział chorych. Na kolejnych salach leżeli chorzy w wieku od 16 do 80 lat. Jednym zdiagnozowano Haszimoto, innym zapalenie trzustki, jeszcze innym zapalenie jelit , zapalenie stawów, zapalenie skóry i koncowy etap zapalenie nerek.. Za wszystkie te zapalenia Kunkel obwinił kompleksy immunologiczne. Kunkel zaczął te kompleksy badać. Czego on i jego ekipa nie odkryli?

Jakie antygeny te kompleksy powodują. 

Tak byli zatroskani szukaniem antidotum na te zapalenia, że zaczęli podawać chorym blokery przeciwciał aby te kompleksy nie powstawały. Dziś nazywa sie to  lekami immunosupresyjnymi. Te jakoby leki mają jedną zasadniczą wadę- Nie zapobiegają jednak infekcji, a także hamują późniejsze procesy naprawcze. Przypomina to działanie pewnego hydraulika, który zamiast znaleźć przyczynę wycieku wody z instalacj , zaczyna ją zbierać z podłogi razem z gospodynią i wylewać przez okno. Po 10 minutach stwierdza, że wykładziny juz się nie uratuje, a kanapa tez już nasiąkła w stopniu krytycznym , nadaje się do wymiany. Tak własnie owi oświeceni medycy podchodza do tematu. Nie szuakmy przyczyny, my "zajebiści specjaliści" zajmujemy sie skutkami tych awarii systemu. 

W pewnym sensie racjonalnym by było znalezienie przyczyny i wprowadzenie profilaktyki. Co w przyszłości zmniejszyło by liczbę chorych i ograniczyło wydatki na ich "leczenie" (czytaj; kaleczenie). Jednak takie podejście do sprawy nikogo nie interesuje, bowiem nie ma w nim interesu. Chory jest teraz klientem usług medycznych, a o klienta trzeba dbać. 

8. Październik 2023.

Produkty spozywcze, diety, lektyny i antygeny.

Najwyższy czas rozprawic się z mitami na temat przróżnych diet lansowanych przez lekarzy i nie lekarzy. Od 20 lat jestem instruktorem Qi-gong Lecący żuraw. Mistrz Liu u którego się szkoliłem miał zwyczaj robić poobiednie pogadanki. Któregos razu został zapytany o -gotowanie wg 5 przemian(smaków). Bez zbędnych ceregieli odpowiedział. A kto wam taką ciemnotę wciska? Chinczyk z dziada, pradziada mający już wtedy ponad 70 lat pierwszy raz słyszy od polaków, że chińczycy gotuja potrawy wg jakiegos wymyślnego rytuału smakowego. Ludzie to małe naiwne dzieci. 

Identyczny kit wcisnął ludziom specjalista od zywienia Peter D'Adamo- Jedz zgodnie z grupą krwi. Swoje pomysły podparł teoria o ewolucji grup krwi. Pierwotnie żyli jedynie myśliwi mieli grupę zero , a jako myśliwi jedli przeważnie mięso. O dkiedy myśliwi postanowili prowadzić osiadły tryb zycia stali sie rolnikami z grupą krwi A i zaczęłi preferowac jedzenie produktów roslinnych. Zadałem sobie wiele trudu aby poznac składniki krwi i porównac ze składnikami pokarmów. Mają części wspólne. To cukry inaczej zwane weglowodanami. O ile składnikami grup krwi sa określone bardzo precyzyjnie cukry, o tyle składnikami pokarmów też są cukry ale w detalu kompletnie nieokreślone. Nadano im bardzo naukowe nazwy i to wszystko. 

Składnik cukrowy ziemniaków to skrobia. Składni cukrowy mleka to laktoza. Składnik cukrowy miesa to galaktoza. Składnik cukrowy owoców to fruktoza itd. Dietetycy przerobili te produkty na kalorie. Wyszukałem kalkulator kalorii i wpisałem moje parametry. Bardzo szybko dowiedziałem się, że powinienem zjadać 1480 kalorii. Gdybym chciał schudnąc tylko 1369 kalorii. W tym 50% to węglowodany, 25% to tłuszcze i 25% białko. Teraz powinienem znać wartośc kaloryczna wybranych produktów na jednostke wagi produktu. Wybrac dowolne produkty i liczyć kalorie. 

Wszystko by było teoretycznie zgodne z naukowym podejściem dietetyków, gdyby nie fakt uczulenia lub nietolerancji okreslonych produktów spozywczych u wielu ludzi. Ten problem próbował rozwiązac Gundry w książce Roslinne kłamstwa. Ten lekarz kardiolog z 30 letnia praktyką załozył w swoim programie leczniczym wyeliminowanie lektyn z pozywienia , ludzi juz mocno wiekowych i najczęściej schorowanych. Co najlepsze w tym wszystkim, to działa. Oczywiście nie na wszystkich i nie od razu. Proponuje zapoznac się wstępnie z opracowaniem Pani Wycior -Lektyny żywności.    Niekoniecznie nalezy się pozbywac lektyn z pożywienia. W większości przypadków wystarczy je odpowiednio przetworzyć, termicznie lub pozbawić dużej zawartości szkodliwych dla niektórych osób substancji chociażby przez kiszenie. Temat lektyn jest o tyle istotny, że gdyby spojrzeć na substancje antygenowe krwi z powodu ich składu chemicznego tez nalezałoby zaliczyc je do lektyn. 

Czyli D'Adamo nie był daleki od pewnej uniwersalnej zasady , jedz produkty zgodne z twoimi lektynami. Skoro antygenem moze byc każda substancja wywołująca stan pojawienia się przeciwciał, to Obaj Panowie sa na tropie Niewidzialnej transfuzji spowodowanej przez spozywanie niezgodnych antygenowo produktów. 

Najbliższy miesiąc bloger ma przerwe w nadawaniu.

5 Listopad 2023

chat GPT. Skąd sztuczna inteligencja czerpie wiedze? 

Jak podejść do tematu sztucznej inteligencji w naukach medycznych? 

Minął prawie miesiąc od ostatniego posta na tym blogu. Pisze zawsze spontanicznie więc nie ma tu miejsca na  redagowanie tekstu, przygotowywania materiału i wnikliwej analizy merytorycznej. Żeby cokolwiek napisac w temacie najnowszej technologii, która pojawiła się w Internecie, trzeba najpierw pojąc działania algorytmów. Wyszukiwarki internetowe są tego namacalnym dowodem. Pierwsze wyszukiwarki działały w obszarze całej dostepnej sieci i dostepu do stron internetowych, których było niewiele. Dziś ograniczaja wyszukiwanie do wskazanej lokalizacji adresu IP. Zatem bardzo wiele stron i treści na nich zostanie pominięte. 

Czy zatem, to co dostaniesz jako wynik wyszukiwania jest adekwatne i prawdziwe? 

Nigdy w życiu. To zbiór bzdur jakie maszyna używająca algorytmu otrzyma z nagłówków lub "słów kluczy". Skoro jednak ponad 50% opracowan naukowych nie jest prawdziwa to na jakiej podstawie masz się opierać szukając wyjasnienia powstawania chorób autoimmunologicznych, Choroby te jedynie tak nazwano. Maszyna wyszukuje hasła które sa dla niej dostępne po opublikowaniu w internecie. Większośc z tych treści jest ogólnikowa i przeznaczona dla mało inteligentnego czytelnika. Bez obrazy, można miec tytuły profesorskie i nadal byc mało inteligentnym. Dziś nie mozna ufać nikomu, że mówi prawdę. W swojej pierwszej książce Niewidzialna transfuzja na koncu napisałem, aby treści zawarte w tej pozycji sprawdzic samemu. Tylko nieliczne grono podjęło to wyzwanie. Napotkali niemałe kłopoty zdobywając choćby podstawową literature. Wyobraście sobie że tej literatury nie ma opublikowanej w sieci a jest  dostepna tylko w wersji papierowej. Książka Immunologia ogólna Hirszfelda kosztowała mnie 15 zł na allegro, Dziś spotkałem ceny rzedu 500-600 zł. Treśc tej ksiązki nie jest opublikowana w internecie. Czy czat GPT ma do tej tresci dostep? Czy rozwinie temat wpływu osób wydzielaczy na niewydzielaczy? Skąd bedzie czerpał materiały?   Zapewne z portali paramedycznych, 

Czeka nas jedynie coraz więcej kłamstwa i półprawdy z której nikt nawet bardzo inteligentny nie wyciągnie żadnych sensownych wniosków. 

6. Listopad 2023.

Almanach 6 - W zdrowym ciele zdrowy duch.

Jako, że nie jestem lekarzem, nie diagnozuje i nie przepisuję żadnych mikstur na zdrowie. W ramach prowadzonych wywiadów dla PAZ Marek zaproponował mi abym napisał serie artykułów o Niewidzialna transfuzja. Założenie było proste, ma to być zrozumiałe dla przeciętnego czytelnika i zarazem przedstawiające istote problemu jakim jest złe dobrane towarzystwo w domu, pracy, szkole. Po prostu w normalnym życiu. Złe towarzystwo kojarzy sie wiekszości z pójściem na wagary w dzieciństwie. W późniejszym wieku na chuligaństwo, a w dorosłym na życie z oszołomem, która to osoba może być płci obojga. Z drugiej strony, każdy chciałby byc zdrowy i sprawny, czego wszystkim zycze . Jednak z niewiadomych przyczyn dla medycyny ludzie choruja. Medycy nie znaja przyczyny bardzo wielu chorób. Nazwali te choroby wywołane jakoby autoagresją organizmu. Przyszedł jednak czas aby obnażyć przyczynę i podjąc działania naprawcze. Niie jest to zadanie ani łatwe. Narosłe w środowisku medycznym przekonanie o autoagresji jest bardzo silne. Przełamanie tego stereotypu jest zgoła niemozliwe. Warto jednak przynajmniej zapoznac się z tematem. Treści odcinków są naprawdę zrozumiałe. Polecam wszystkim szukającym ulgi w cierpieniu i bólu. 

7. Listopad 2023.

Pokrętne prawidła naukowe. 

Słowo prawidła znam z dzieciństwa. To takie drewniane modele nogi  czasem stopy zrobione przez szewca dla butów aby te skórzane buty sie nie odkształcały. i nie deformowały. Podobna zasada obowiązuje w podejściu do prawd naukowych. Prosta definicja publikacji naukowej to:  Publikacja naukowa – artykuł w czasopiśmie naukowym lub w formie książki, spełniający określone, ostre kryteria poprawności, opisujący oryginalne badania naukowe i wynikające z nich wnioski, lub zbierający w formie przeglądu wnioski z wcześniej opublikowanych prac. Publikacje naukowe są zazwyczaj naukowym źródłem pierwotnym. Oczywistym jest że każda publikacja podlega recenzji. Kto zatem jest owym cenzorem pracy naukowej?  System recenzji naukowych opiera się na zasadzie domniemania uczciwości autorów prac i nie jest nastawiony na wykrywanie fałszerstw, plagiatów. Całość tych zadań sprowadza sie do pewnej poprawności wydawniczej.

Mozna odkryć coś niesamowitego i nikt nie jest w stanie dokonac recenzji takiej pracy. Nikt nie jest zainteresowany w tym aby taka odkrywcza praca zmieniła dotychczasowe "prawidła". Ten mały i bardzo sztywny system poprawności naukowej jest w ostateczności źródłem pojawiających sie prac naukowych publikowanych w "renomowanych" czasopismach. Wszystkie zatem prace publikowane w tych "uznanych" przez samych siebie autorytetach są recenzowane. 

Powołując do życia nowy paradygmat nazwany przez autora "Niewidzialna transfuzja" recenzuje samo życie. Ostatnio napisał do mnie pewien mężczyzna mający grupę krwi A , o tym że jego żona mająca grupę 0, zaczęła poważnie chorowac zaraz po ślubie i trwa to nieprzerwanie do dziś. Z mniejszymi lub wiekszymi nasileniami. Wypisz, wymaluj identycznie jak moja osobista historia. Jest bardzo powaznie zaangazowany w cały proces i chciałby zrobic badania na fenotyp Lewisa i ustalic czy jest wydzielaczem.i czy jego wydzieliny szkodza jego żonie. Oczywiście mozna takie badanie zrobić i  co dalej? Jak udowodnić naukowo że On a własciwie jego ciało produkuje antygeny które atakuja jego małżonkę?  Kto będzie takim badaniem w wydaniu "naukowym" zainteresowany? Od ponad 60 lat po publikacji Rose i Witebsky o jakoby autoagresji królików na własne "spreparowane" wyciągi z organów (tarczycy) świat naukowy wprowadził prawidło -choroby z autoagresji. Nikomu nie przyszło do głowy aby natychmiast obalić ten bzdurny i nielogiczny wniosek. Z załozenia bowiem królik powinien  sam z siebie zachorować i miec objawy Haszimoto a nie dopiero po zewnętrzym podaniu preparatu i to dodatkowo z bardzo silnym adiuwantem Freunda. W niecały rok po poblikacji w "naukowym czasopiśmie" nastapił wysyp podobnie niedorzecznych bzdur o autoimmunizacji. Wszyscy autorzy powoływali sie na tą fałszywą pracę Rose i Witebsky.  Przecież na tamten czas były to juz bardzo uznane postaci naukowe. Mające za soba wiele publikacji i odkryć. Nikt nie śmiał tego dorobku naukowego podważać. I takim to sposobem do dziś żyjemy w kłamstwie. A choroby jakoby autoimmunologiczne nadal nie maja rozpoznanej przyczyny. Miłego dnia. 

8.Listopad 2023

Trudne do zrozumienia tematy.

Kiedy natrafiłem na pierwsze zalezności związane jakoby autoagresja organizmu i antygenami nie za bardzo rozumiałem "co ma piernik do wiatraka"?  Przeciez wiekszość chorób wywoływana jest przez czynniki zewnetrzne . Alergeny obecne w wielu produktach po spożyciu wywołuja objawy alergii. To jest prosta i logiczna konsekwencja. Zatem wystarczy rozpoznać produkty, które te alergeny posiadaja i przestać je spożywać. W ten sposób zachowamy dobre samopoczucie i zdrowie. Po wielu latach obserwacji i badań odkryto bardzo wiele substancji posiadających w składzie alergeny. Bardzo pospolite rośliny co roku zaczynaja cykl reprodukcyjny i pospolicie pylą swoimi plemnikami. Każdy pyłek identycznie jak ludzki plemnik ma na swojej powłoce substancje cukrowe. Służą one do tego aby zainicjować na znamieniu słupka proces rozpoznawania i dopasowania. Tego uczą dzieci na lekcji biologii w 5 klasie podstawówki. Tylko, kto o tym pamieta mając 20 lat i zaczynając dorosłe zycie? Nikt. Kiedy para ludzi chce potomka to zapyla się co wieczór aż do skutku. Z bardzo alarmujących danych wynika, że ponad 20% par w naszym kraju próbuje i nic z tych prób nie wychodzi. Z ekonomicznego punktu widzenia 20% populacji to niezła grupa docelowych klientów. Za chciejstwo trzeba płacić. Zrozumiała to bardzo szybko grupa ginekologów i zaczął sie cyrk. Zamiast uswiadomić klientów, że nie dobrali sie antygenowo, wciskaja im kit, że są chorzy na bezpłodność i teraz bedą leczeni, oczywiście za grube dolary. Pyłek komosy nie zapyli leszczyny. Cukrowe antygeny na powierzchni pyłku mają go nie tylko chronić ale również dostarczyć zgodne substancje niezbedne do identyfikacji. Skoro jako ludzie posiadamy odmienność antygenową grup krwi i zarazem posiadamy lub nie posiadamy te same antygeny grupowe w swoich wydzielinach. Sperma z plemnikami jest taką wydzieliną. To logicznym jest że nie dojdzie do zapłodnienia z samego chciejstwa. Musi byc zgodność chemiczna tych substancji. 

Jak z tego wynika mozna zainicjowac pojawienie sie przyszłego potomka jednak nie mozna zagwarantowac ze będzie on zdrowy. Bowiem przypominam tu tzw konflikt serologiczny między matka a płodem. Dopiero po 8 tygodniach ciązy pojawiaja sie prekursorowe komórki krwiotwórcze. Okazuje się że płód odziedziczył posiadanie antygenu Rhesus , którego nie posiada przyszła matka. Jej organizm w myśl dogmatu, że kazdy obcy antygen powoduje wytwarzanie przeciwciał zaczyna identyfikować obce antygeny i produkowac przeciwciała aby te obce antygeny spacyfikować. Sama inicjacja zapłodnienia była zgodna , jednak w dalszej konsekwencji rozwoju płodu okazuje sie że nie wszystkie substancje sa ze soba zgodne. Ale dopiero po 2-3 miesiącach od zapłodnienia pojawiaja sie te informacje. 

Identycznie jest z inicjacją, przyczyna chorób z autoagresji. Organizm nie reaguje natychmiast bo takich przeciwciał nie posiada. Najpierw musi nastapic identyfikacja obcych cukrów-antygenów które przylepiaja sie do błon sluzowych a dopiero po jakims czasie gdy ich ilośc przekracza stan alarmowy prowokuje to organizm do obrony , czyli wytwarzania przeciwciał i ataku na dany organ.  Jesli to nie jest zrozumiałe prosze o korespondencję poprzez https://antygeny.pl/Kontakt-123.html

10 listopad 2023. 

Do czego prowadzi brak badan naukowych w temacie antygenów grupowych krwi?

Medyczna definicja antygenu była dośc prosta: anty+gen to substancja powodująca aktywowanie układu odpornościowego do produkcji antybody(przeciwciał) słowo gen było skrótem od słowa generator. Antygen = antybody generator. Dzisiaj funkcjonuje pojecie antygen w formie bardzo rozszerzonej. Antygenem może byc każda substancja powodująca pojawienie sie w organizmie stanu zapalnego i zwiekszonej ilości immunoglobin. Za czasów Hirszfelda aglutyniny zlepiające krwinki były przeciwciałami. Każdy znajdzie tabelke dotycząca grup krwi z układu AB0(H) w której jest po jednej stronie obecny antygen a po drugiej obecne przeciwciało. Dla przykładu osoby z grupą A maja w swoim organizmie na krwinkach obecny antygen A i jednocześnie obecne we krwi przeciwciała anty-B. Wszystko było logicznie powiązane osoba posiadająca dany antygen posiadała jednoczesnie przeciwciała które miały reagowac u tego osobnika na antygeny nieobecne w jego krwi. Pierwsza i najistotniejsza reakcją zachodzącą pomiędzy takim przeciwciałem a obcym antygenem była aglutynacja, czyli klasyczne zlepienie komórek na których znajdował się owy obcy antygen. Juz minęło ponad 100 lat kiedy naukowcy zauwazyli i udowodnili ponad wszelką wątpliwość że surowica krwi osobnika posiadającego grupe krwi A nie tylko zlepia krwinki grupy B ale zlepia równiez plemniki osobnika grupy B. Surowica osobników z grupą 0 (zero) zlepia krwinki osób z grupami A,B,AB, zlepia również plemniki tych osobników jesli sa Wydzielaczami. 

Wszystkim czytającym tego bloga przypominam, że antygeny to nie szpileczki powbijane w krwinke tylko substancje cukrowe z okreslonymi bardzo precyzyjnie determinantami , dzięki którym okreslone przeciwciała dokonuja zlepiania. W zyciu codziennym nie wymieniamy krwi. Ten zabiego zwany transfuzją dokonuja lekarze ratujący życie chorym którym tej krwi potrzeba po wypadku lub w czasie róznych procedur medycznych.

Ale .....codziennie wymieniamy swoje wydzieliny z innymi osobami, w których to wydzielinach sa identyczne substancje antygenowe jak na krwinkach. Pytanie jakie się pojawia to. Czy wymiana taka ma swoje konsekwencje? 

Behrman i inni ginekolodzy dokonali w tej kwestii niesamowitego odkrycia. ABO(H) blood incompatibility as a cause of infertility: a new concept.  Przeczytaj ten abstract.  Od tego czasu czyli najpierw wygłoszonego na kongresie ginekologów wykładu a potem pisemnej publikacji w 1960 roku, nikt , ale to nikt nie zrobił podobnych badań pomiędzy małzonkami lub niezamęznymi parami starającymi sie o potomka. 87 % par miało niezgodnośc antygenowa grup krwi. Jednoczesnie w pracy Behrmana jest wyjasnienie zjawiska Secretora i non secretora i układu pomiedzy osobnikami płci przeciwnej. Pani Wydzielacz, Pan niewydzielacz. Lub odwrotnie Pani niewydzielacz Pan wydzielacz. Zaleznośc ta skutkuje bowiem posiadaniem lub nieposiadaniem substancji antygenowych na plemnikach i bardzo reaktywnych substancji zlepiających (czytaj przeciwciał) u Pań w śluzie pochwy.

Wiedzieli o tym wszyscy zainteresowani lekarze. Nie wiedzieli o tym wszyscy zainteresowani posiadaniem potomstwa zwykli obywatele. Bo niby po, co maja wiedziec ? Powie się im że sa niepłodni i zacznie sie ich leczyć. Takie zatajenie podstawowych zalezności antygenowych pomiedzy osobnikami które tworza pary i chca miec potomka jest wprost karygodne i po polsku nazywane jest potocznie skurwysyństwem. (bez obrazy).

13 Listopad 2023.

Podstawy immunologii. 

Każdy podręcznik zdobyty przeze mnie w ramach uzupełniania literatury naukowej i dydaktycznej ma swojego autora. Z tych podręczników korzystaja dzieci w szkole , potem młodzież w szkołach średnich. Jesli zdasz egzamin  maturalny to możesz nawet pójść na studia. W zasadzie posiadasz pewien poziom wiedzy o człowieku i jego środowisku. Jednak tego co najważniejsze często kompletnie jest pomijane. Czytanie tekstu ze zrozumieniem treści. 

Od czasu odkrycia grup krwi przez Landsteinera wiadomym sie stało że posiadamy antygeny na krwinkach, które determinuja oznaczaną grupe krwi. Jednoczesnie posiadamy swoiste przeciwciała reagujące na składniki nieobecne w organizmie. Dla przykładu osoba z grupa B posiada przeciwciała anty-A. Mamy jednoczesnie wiedze że te antygeny grupowe krwi sa zabójcze jesli ktos pomyli sie w czasie transfuzji i poda krew niezgodną pomiedzy dawca i biorca. Od lat 60 w bardzo wielu podręcznikach napisane jest że w czasie transfuzji podaje się krew jednoimienną. Wiemy równiez, z podręczników dla lekarzy napisanych przez wybitnych specjalistów, że nie istnieje dawca uniwersalny ani biorca uniwersalny. 

Najwiekszym szokiem było dla mnie dowiedzenie się że identyczne antygeny jak na krwinkach posiadamy równiez w swoich wydzielinach ciała. W ślinie, wszechobecnym śluzie, w pocie, łzach i ludzkiej spermie. Jednak nie przeczytałem tego we współczesnych podręcznikach. Na ten temat znalazłem zapiski w podręcznikach napisanych znacznie wczesniej. Każda osoba (80% populacji) ze statusem Wydzielacz/Sekretor posiada własne antygeny grupowe w wydzielinach. Każda osoba niewydzielacz/non sekretor (20% populacji) nie posiada antygenów grupowych z układu AB0 w swoich wydzielinach. 

Immunologia jako dziedzina naukowa powstała pierwotnie jako dziedzina walki z chorobami.... wenerycznymi. Dopiero później dołączyły do niej nauki bakteriologów i innych ...logów. Wszystkie one razem miały jedno wytłumaczenie na powstałe zjawisko chorobowe. Obcy organizm z antygenami wtargnął na terytorium ciała i wywołał zjawisko chorobowe. 

W konsekwencji tego odkrycia rozpoznano chorobotwórcze mikroorganizmy powodujące choroby zakaźne. Rozpoznano wiekszość antygenów powodujących alergie. Pilnie strzegąc jednej istotnej rzeczy - cukrowego składu alergenu. Ba, rozpoznano substancje powodujące celiakię, za która odpowiada gluten. GLU to skrót od glukoza(czytaj; cukier prosty). Poczytaj o lektynach

Do dziś jednak nie rozpoznano czynników chorób jakoby autoimmunologicznych. Chociaz sugeruje się że celiakia jest jedną z takich chorób. Pozostałe zaś choroby nie mają zidentyfikowanej przyczyny. 

Trzeba być kompletnym ignorantem żeby nie brać pod uwagę antygenów obecnych w wydzielinach , którymi tak chętnie gatunek ludzki się wymienia. Jednak o tym nie przeczytałem w żadnym podręczniku. Wymieniamy sie codziennie niezgodnymi antygenami. Buzi -buzi, rąsia-rąsia, szybki seksik. A w konsekwencji późniejsze stany chorobowe nieznanego pochodzenia. 80% chorób wewnetrzych jest wynikiem wymiany antygenów pomiedzy ludźmi. 90 % chorób jakoby z autoagresji ma identyczna przyczynę. 

Jednak w żadnym podręczniku o tym nie przeczytasz.

Zastanów się, dlaczego?

Cała struktura antygenowa organizmu oparta jest na substancjach cukrowych obecnych w wydzielinach. Jak zatem bedzie wyglądał układ odpornościowy? Też będzie oparty na rozpoznawaniu obcych substancji cukrowych. Jednak wszystko zamieniono na substancje białkowe. Trzeba byc skonczonym kretynem żeby nie widziec takich  oczywistych oczywistości. A w następstwie tego szukac niewiadomo gdzie substancji prowokujących system odpornościowy do reakcji obronnych.  Takie to własnie pomieszanie mamy wszyscy jako czytelnicy i studenci  dostepne w podręcznikach. 

 

Powrót
TRANS
LATOR