Antygeny/Choroby

Jak powołano do życia choroby autoimmunologiczne?

Logiczność, logika- nauka o sposobach jasnego i ścisłego formułowania myśli, o regułach poprawnego rozumowania i uzasadniania twierdzeń. 

Układ odpornościowy został zaprojektowany by chronić organizm. Mechanizmy obronne występują w przyrodzie na każdym poziomie organizmów tak roślinnych jak i zwierzęcych. Od pojedynczej komórki do Homo sapiens. Pomijając fakt, że wszystkie organizmy mają ograniczony czas życia na ziemi, człowiek znalazł sposób aby bytowanie to niejednemu osobnikowi przedłużyć. W razie utraty np. krwi zrobimy transfuzję, chorego organu zrobimy przeszczep. Wstawimy implant, wymienimy prawie wszystko. 

Jest jednak jeden warunek. Organizm musi zaakceptować obce substancje czy organy. 

Tak się składa że nie jesteśmy samożywni. Musimy dostarczać do organizmu pokarmy. Jesteśmy ssakami więc na poczatku naszej egzystencji taki pokarm dostarcza nam matka. Odbywa to się różnie od kilku dni do kilku lat. 

Z czasem zaczynamy odżywiać się samodzielnie. Dostarczone produkty są trawione i niezbędne substancje rozsyłane są do przeróżnych komórek i organów w naszym ciele.

Zauważyłeś, że małe dzieci wszystko wkładają do buzi? Zostały tak zaprogramowane. Gdyby przebywały w środowisku naturalnym jak zwierzęta szybko dokonały by selekcji które produkty spożywać można, a które są  - „be”. Każda mamusia tak mówi, nie bierz i nie dotykaj  tego, bo jest –be.

   Jednak w większości żyjemy w środowisku sztucznym. Pozbawiamy dziecko poznawania produktów przez –autoselekcję. Na dodatek sami nie pozyskujemy produktów z natury tylko korzystamy z dobrodziejstwa sklepów. Cały ten cyrk nazywamy skokiem cywilizacyjnym. Jednocześnie ponosimy tego kosztowne konsekwencje. Czy widziałeś, żeby ktoś dziś pił wodę z rzeki?

Od zarania dziejów ludzie chorują?

 Od 50 lat chorują na choroby autoimmunologiczne. Wcześniej takiej jednostki chorobowej nie było w nazewnictwie medycznym. Grupa chorób obejmuje 50-80 różnych jednostek chorobowych

Organizm chorego na taką chorobę atakuje własne komórki i narządy. Chorują osoby w każdej kategorii wiekowej. Co ciekawe 2/3 to kobiety. W chorobie Hashimoto przewaga kobiet jest porażająca 10:1.  Ale najlepsze przed nami. 

Większość kobiet i mężczyzn zaczyna chorować w okresie inicjacji seksualnej. 

Wcześniej były to zdrowe dziewczęta i chłopcy. Niektóre nigdy wcześniej przed zachorowaniem nie widziały lekarza.

Why?

Jak już wspominałem na wstępie można człowiekowi wymienić prawie wszystko. Są jednak bardzo rygorystyczne warunki do spełnienia.

W transfuzji krwi musi być zgodność antygenowa. W przeszczepie wątroby wystarczy zgodność grup krwi. W przeszczepach innych narządów i implantów zgodność MHC (major histocompatibility complex) – HLA (human leukocyte antigens).

 Dlaczego musi być zgodność?

Organizm uzna wstawiane organy za obce( co w istocie jest prawdą) i zacznie produkować przeciwciała w celu obrony przed „obcym”.

O ile nadprodukcja przeciwciał jest naturalna  i LOGICZNA przy źle dobranym antygenowo narządzie do przeszczepu, o tyle nadprodukcja – nazywana nadekspresją w chorobach autoimmunologicznych jest nielogiczna. Nie ma powodu do atakowania własnych komórek. Podobieństwo w obu przypadkach owej nadekspresji było bardzo duże. Zaczęto więc wyszukiwać przeróżne substancje znajdujące się w organizmie a wykazujące znaczne odchylenia od normy ilościowej. Badać receptory i rozbierać limfocyty na czynniki pierwsze. Okazało się że jest tego strasznie dużo. Mało tego jedne badania przeczyły drugim, wzajemnie się wykluczały , a na dodatek testy okazały sie mało przydatne z powodu -małej swoistości. Ale jednostkę chorobowa powołano do życia. 

Trzeba to leczyć.

Broniący się organizm wytwarza przeciwciała, nie ma problemu. Co zrobimy? Zablokujemy te leukocyty. Nie będą się narzucać.

Trzustka źle pracuje? Dostarczymy insulinę przez igłę.

Astmatykom damy blokadę na wytwarzanie histaminy.  Dla każdego coś się znajdzie. Nawet tym szczególnie ciężko chorym na SM , damy 30 saszetek za ponad 4000$.

Leczymy? Czy mijamy się z prawdą ? 

No przecież nie znamy przyczyny, jedyne co nam pozostaje to łagodzić objawy.

Kto powołał do życia antygeny zgodności tkankowej?  Specjaliści od transplantacji. 

Kto powołał do życia autoantygeny? Koledzy specjalistów od transplantacji.

Cały organizm jest przesiąkniety antygenami grupowymi krwi. Układ antygenowy krwi jest więc nadrzędny w stosunku do antygenów transplantacyjnych. 

Jak to się stało że te transplantacyjne wyparły nadrzędne antygeny grupowe krwi?

Trzeba było na czymś oprzeć teorię, że organizm jest idiotą i atakuje własne organy!!!

W momencie dostania się do organizmu antygenów zawartych w wydzielinach ciała innych osób -(antygenów grupowych krwi), organizm zaatakowany wytwarza przeciwciała każdorazowo gdy jest niezgodność grupowa.

TAK jest w czasie niedobranej grupowo krwi podczas transfuzji.

TAK jest w czasie wystąpienia konfliktu serologicznego w ciąży. 

Ale dla lekarzyspecjalistów zdecydowanie NIE  w przypadku chorób autoimmunologicznych. 

Czyżby komuś celowo zależało na zatajeniu tej oczywistości?

Chorych na choroby autoimmunologiczne bada i leczy się solo. Poza środowiskiem rodzinnym. 

Jak jesteś logicznym to idź na badania ze swoim partnerem, rodzicem, opiekunem. Z osobą z którą śpisz w jednym łóżku, czy pokoju. Z osobą z którą najczęściej masz stosunki seksualne. Najczęściej przebywasz w pomieszczeniach zamkniętych. Z która najczęściej się całujesz.

Zrób wspólnie badanie na zgodność antygenów grupowych zawartych w wydzielinach. 

Na koniec znajdż temat "niewidzialna transfuzja" i wyciągnij wnioski. 

Powrót
TRANS
LATOR