Antygeny/Badania naukowe 2022

Japonia,pot i antygeny. Warto wiedzieć.

Japońska teoria o typach osobowości zależnej od grupy krwi

血液型性格分類

Tak jak należało się spodziewać to pseudonauka.Teoria wyssana z palca. Jest tak samo bliska prawdy jak teoria D,Adamo o diecie dla poszczególnych osób z odmiennymi grupami krwi. Dlaczego podobna, zaraz sie przekonamy. To, że osoby z określonymi grupami krwi mają jakiś specyficzny talent czy predyspozycje o niczym nie świadczy. Czyżby?

Jest jednak drugie dno tej ciekawej teorii. Historycznie badania Takeji Furukawa,a (professor at Tokyo Women's Teacher's School) o osobach zamieszkujących Tajwan a posiadających w przewadze grupę krwi 0 dają wiele do myślenia. Ich opór i liczne powstania w odpowiedzi na japońską inwazję pochłonął bowiem wiele istnień okupanta. Otóż osoby z grupa krwi 0, mają genetycznie uwarunkowane wytwarzanie przeciwciał w stosunku do osób z grupami krwi A i B.  Od czasów zrozumienia i zbadania tej prostej zależności minęło ponad 100 lat. 

Zachodzi więc uzasadnione pytanie czy osoby z grupą krwi 0, mają wkodowany w system obronny organizmu mechanizm - unikaj osób z grupami krwi A i B? 

Czy ten mechanizm może determinować ich zachowanie? A w związku z tym, pewne specyficzne cechy osobowości. Przypuszczam że tak. 

Czym to uzasadnić? Badaniami. Poniżej niektóre z nich.

"Band patterns of human sweat proteins carrying ABO-blood-group antigens tested by SDS-polyacrylamide gel electrophoresis."

"The high-molecular-weight human mucin is the primary salivary carrier of ABH, Le(a), and Le(b) blood group antigens."

"Sweat antigen induces histamine release from basophils of patients with cholinergic urticaria associated with atopic diathesis."

"Autoimmunizacja potu ludzkiego"

Czyżby ktoś kręcił się w kółko badając pot i antygeny? A może zrobimy badania na stężenia w powietrzu antygenów zawartych w pocie. Wpływu jaki antygeny zawarte w pocie, mają osoby z poszczególnych grup krwi na siebie wzajemnie. 

0 kontra A.

0 kontra B.

0 kontra AB. 

A kontra B.

Secretor contra non secretor?

Nie ma badań, jaka szkoda. Wiki podaje tylko tyle- tutaj.

 https://en.wikipedia.org/wiki/AB(O)H_antigens_secretion.

Organizm ludzki został wyposażony w przeróżne sensory do wykrywania zagrożeń. Mamy oczy, skórę.

Weźmy tylko te dwa. Za dużo ciepła zaczynamy się pocić. Organizm reguluje automatycznie ciepłotę ciała. Obierasz cebulę, jak dużo łez płynie. Coś podrażniło twoje oczy?

A może z innej beczki. Twoja skóra reaguje na cudzy pot i z niewiadomego powodu wywalają ci komórki tuczne histaminą?

Twoje oczy łzawią bo jest za duże stężenie obcych antygenów? 

Masz nagłe podrażnienie śluzówki nosa? Nieuzasadnione poczucie zagrożenia. Ogarnia cię panika z niewiadomego powodu? 

Niczego nie widać, a jednak czujesz wzrastający niepokój. Czyżby grupa krwi determinowała pewne zachowania w stosunku do otoczenia, zmieniała psychikę i irracjonalne nastawienie do innych osób? Może jesteś jak tajwańczyk z grupą krwi 0; czas pokaże.

 

 

 

Powrót
TRANS
LATOR