Antygeny/Badania naukowe 2022

Niepłodność - jak pogodzić wodę z ogniem?

Woda i ogień to dwa przeciwstawne żywioły. W bezpośrednim kontakcie woda gasi ogień. Jak więc zagotować wodę? Użyć naczynia oddzielającego. Matka natura nie jest głupia , niczego nie stworzyła z kaprysu. Kaprys mają ludzie z niezgodnymi antygenami grupowymi krwi, tworząc pary domagają sie potomstwa.

Już w 1960 roku znakomity obserwator i badacz tematu niepłodności S. J. Behrman opublikował nowy koncept. Niezgodność grup krwi związana z niepłodnością.  W statystykach wykazał że ok 87% par niepłodnych jest niezgodna pod względem grup krwi. Ale przecież pary miedzy sobą nie wymieniają krwi. Jak najbardziej prawda.Dobierają się w pary na zasadzie miłości. A miłość jest ślepa. Biorą ślub i zaczynaja chorować. Najlepiej jedno z nich, bo wtedy drugie jest jeszcze bliżej ze swoimi antygenami. Co za ironia.

Oni wymieniają się secrecjami- wydzielinami. A wydzieliny zawierają identyczne antygeny grup krwi. Niedowiary!! Poczytaj wobec tego o "Lewis antigen system" i secretor gene. 

Poczytaj również o Sialyl- Lewis X.

Tak sie składa że substancje Lewis odpowiadaja za możliwość połączenia plemnika i komórki jajowej. Ale to opisano dopiera kilka lat temu. Dla wielu to odkrycie zapowiada przełom w leczeniu. Dla innych jest to dowód, że koncept Behrmana ma swoje naukowe uzasadnienie. Czy dalej mamy idiotów którzy chcą pogodzić wodę z ogniem? Tak. 

Instytucje zarabiające na niewiedzy młodych zacierają ręce. In vitro to tylko 12-15 tyś złotych.

Powodzenia.

Powrót
TRANS
LATOR