Antygeny/Newsy

Oczywista oczywistość.

Rozprawka o przyczynach chorób nijakich.
Dzisiejszy słoneczny poranek skłonił mnie do ciekawych refleksji na temat zdrowia. Większość czytelników nie ma zielonego pojęcia jak funkcjonuje ludzki organizm. Bo i po co mu to wiedzieć. Śpi kilka godzin w nocy, wstaje rano, je śniadanie, ubiera się w zależności od aury na zewnątrz i przemieszcza się do pracy, gdzie spędzi najbliższe kilka godzin. Później wraca do domu, zje obiad, kilka godzin później kolację i idzie spać. Koło zamknięte każdego od żłobka do emerytury. Niczego szczególnego nie zauważa do momentu kiedy zachoruje. Zadałem sobie pytanie, dlaczego ludzi dopada stan zwany –choroba?
Po przeczytaniu czym jest „choroba” w Wikipedii dochodzę do przekonania, że lansuje się nowy model oparty na tak zwanym wciskaniu kitu maluczkim.
1. Błędy w zapisie genetycznym.
2. Programie na rozwój embrionalny organizmu- (cokolwiek to znaczy)
3. Zaprogramowanych mechanizmach obronnych organizmu.
4. Ekspozycja na szkodliwe czynniki zewnętrzne.
Tak się składa, że od kilku lat studiując podręczniki medyczne dochodzę do iście ciekawych i oczywistych oczywistości. Świat akademicki popadł w paranoję zależności genetycznych. Ledwo odkryli DNA i postawili wszystko na wątpliwa kartę zależności genetycznych. Mało tego, większość chorób, według tych specjalistów ma domniemane podłoże genetyczne; taki wadliwy się urodziłeś i masz skłonność do pewnych niedomagań i chorób. 
Zrozumiałym dla każdego wydaje się punkt 4. Wyjdziesz w styczniu na mróz w podkoszulku i szortach na nogach trampki i postoisz tak w śniegu po kolana 30 minut; zapewne nie jesteś idiota i nie zrobisz tego dłużej niż minutę. Położysz się na leżaku w samo południe miesiąca lipca i pozwolisz sobie na delektowanie się promieniami słonecznymi 4 godziny w jednej pozycji. Tego też zapewne nie zrobisz. Każdorazowo włączy się mechanizm samoobrony i opuścisz szkodliwe środowisko. Chyba, że czynniki środowiskowe są niewidzialne i nieodczuwalne bezpośrednio przez organizm: promieniowanie, bezwonne gazy itp.
Punkt 3, zaprogramowane mechanizmy obronne, cóż to takiego? 
Otóż jako ludzie rodzimy się z podstawowym zestawem obronnym. Wytwarzamy przeciwciała każdorazowo kiedy niezgodny z naszym zestawem genów i antygenów „czynnik” wtargnie w obszar naszego ciała. Według współczesnej immunologii „czynnikiem” tym może być każda substancja. Czytając podstawy immunologii doskonale rozumiem proste zależności antygen- przeciwciało. Z tego powodu wprowadzono pierwsze szczepienia ochronne. Celowo wprowadza się małe ilości antygenu aby organizm wytworzył przeciwciała i zapamiętał intruza(pamięć poszczepienna). Medycyna zaczęła stosować ten proceder na szeroką skalę w celu wyeliminowania gruźlicy, odry, polio i innych chorób. Każda matka chcąca mieć zdrowe dzieci zgadza się na większość szczepień od momentu porodu dziecka. Wydaje się to logiczne i uzasadnione. Gdyby każde dziecko w szkole i każda przyszła matka były edukowane właściwie zapewne zrozumiałyby, że organizm ludzki po urodzeniu potrzebuje od 6-18 miesięcy życia aby w pełni wytworzyć naturalne przeciwciała głównego układu krwi AB0.
Dlaczego właśnie te?
Okazuje się, że układ krwi AB0 ma nadrzędne dla całego organizmu znaczenie. Matka natura w naturalny sposób dała każdemu z ludzi zestaw antygenów obecnych nie tylko na erytrocytach ale także na wszystkich komórkach organizmu oraz we wszystkich wydzielinach ciała. Zaskoczony?! 
Zapewne nic o takim występowaniu antygenów grupowych krwi AB0 nie wiedziałeś drogi Czytelniku. 
Jeśli masz grupę krwi A, masz również swoje osobiste antygeny A w ślinie, śluzie, pocie, łzach, a więc występują ona na całym obszarze skóry jak również wewnątrz twoich ust, płuc, żołądka, jelit, występują na trzustce, wątrobie. Z innymi grupa krwi jest podobnie. Każdy ma swój indywidualny skład antygen-przeciwciało. 
Tyle, że nie do końca jest to prawdą. U około 20 % populacji antygeny grupowe krwi AB0, nie występują powszechnie we wszystkich komórkach jak i wydzielinach. Takie osoby w nomenklaturze medyczno-biologicznej noszą nazwę „non-secretor”. 
Przez ostatnie 60 lat temat ten był kompletnie nietknięty przez świat naukowy. Robiono badania na małych grupach chorych dotyczące zależności posiadanych grup krwi i statystycznych zachorowań. W większości otrzymanych wyników nie stwierdzono istotnych zależności i odmienności. Z kilkoma wyjątkami dotyczącymi osób ze statusem „non-secretor”. Wielokrotnie wskazywano, że zwiększona statystycznie liczba tych osób w badaniach predystynuje je do choroby. 
Zawsze myślałem, że za wszelkie choroby winne są jakieś czynniki zewnętrzne. Zapalenia związane z wirusami lub różnymi substancjami chemicznymi –miałem takie przypadki z pracownikami na budowie. Jednemu robiły się rany na skórze po kontakcie z wapnem innemu z cementem , jeszcze innemu z farbami. To wszystko było logiczne. Zbyt duża dawka potrafi być trująca. Chemia budowlana jest niezwykle toksyczna, ale tylko nieliczni to odczuwają. 
Tak samo jest z produktami spożywczymi. Uczulenia i nietolerancja na wiele produktów spożywczych jest typowa dla coraz większej liczby osób. 
Co zatem jest powodem, że jak żyję już 60 lat mogę jeść wszystko i nie mam żadnych sensacji, a inni mają? Dlaczego moja żona zachorowała na gościec w wieku 23 lat, a po 17 następnych latach bezskutecznego leczenia zeszła z tego świata?
Czy wiesz jak dziś definiuje to medycyna?
W odpowiedzi na nieznany czynnik, układ odpornościowy produkuje przeciwciała, które zamiast walczyć z infekcjami, atakują własne tkanki organizmu. 
Cała masa młodych matek z portali internetowych ma problem z dziećmi uczulonymi na nieznany czynnik. Wnerwione, sfrustrowane i niewyspane walczą o zdrowie swoje pociechy. Brakuje pediatrów, dermatologów a kolejki do tych nielicznych to terminy za miesiąc albo dwa. Ale gdyby wiedziały jak bardzo wrażliwa jest skóra na obce antygeny szybko zakupiły by bawełniane rękawiczki.
Wystarczy, że Twoje dziecko odziedziczyło grupę krwi po ojcu. Jeśli ojciec dziecka ma grupę niezgodną z matką dziecka mamy poważny problem. Kto opiekuje się niemowlakiem, zapewne matka nie ojciec. Kto, to dziecko karmi, przewija, kąpie, na pewno nie ojciec. Kto, zatem zostawia swoje antygeny zawarte w pocie na jego skórze?
AZS –atopowe zapalenie skóry ma dwa istotne powody do zaistnienia. Po pierwsze dziecko jest non secretor, po drugie dziecko ma odmienną grupę krwi i antygeny grupowe zawarte w wydzielinach od swojego opiekuna( najczęściej nieświadomej tego stanu rzeczy matki).
Astma- przewlekła, zapalna choroba dróg oddechowych. Popularne przyczyny: skłonność genetyczna i czynniki środowiskowe. Po pierwsze stany zapalne są powodowane wytwarzaniem przeciwciał. Kiedy organizm wytwarza przeciwciała? Tylko wtedy kiedy „napadnie” na niego obcy antygen. Lekarze i klinicyści zamieniają to słowo na patogen. Podstawy powstawania astmy są następujące: obce antygeny grupowe ABO zawarte w pocie , ślinie i śluzie są rozsiewane przez każdego osobnika ze statusem Secretor. Jeżeli ilość tych antygenów w pomieszczeniu wzrasta osobniki z odmiennymi grupami krwi w stosunku do osoby Secretor mają atak astmy. Nie musisz w to wierzyć. Idź do laboratorium i zrób badania na grupę krwi i status Secretor/ non secretor każdego członka rodziny. A po odebraniu wyników zrób prosty test. Zamknij w małym pomieszczeniu astmatyka na 1 godzinę z każdym osobnikiem w rodzinie. Zdziwisz się tak prostym testem na kogo astmatyk ma swoje „ataki duszności”. Przepraszam na czyje antygeny jest uczulony.
Alergia pokarmowa- stany zapalne związane z występowaniem przeciwciał IgE, IgG. Podobno ów stan alergii jest uwarunkowany genetycznie. Jak najbardziej się z tym zgadzam. Mamy genetycznie dziedziczone grupy krwi. A grupy krwi to zestaw antygenów i przeciwciał, przynależnych dla każdej grupy osobno. Tym samym dla każdej osoby w rodzinie osobno. Jeżeli rodzice mają odmienne grupy krwi ich potomkowie mogą dziedziczyć grupę po ojcu, po matce lub nawet mieć inną grupę krwi niż ojciec i matka. Dziedziczą również status Secretor/non secretor. Mamy zatem dwa kardynalne czynniki: grupa krwi i status Secretor/ non secretor. Zaznaczam dziedziczne!!!. 
Zatem na co tak naprawdę mamy alergię? 
Na lektyny!!!! Lektyny- zestaw cukrów zwanych glikoproteinami obecne w substancjach spożywczych. 
Lektyny mają fenomenalne powinowactwo do antygenów grupowych krwi AB0. 
OCZYWISTA OCZYWISTOŚĆ.
Mamy zatem szereg objawów, oczy łzawią, zaczerwieniona i „zapalona „ skóra, podrażnione błony śluzowe płuc, podrażnione żołądek i jelita. Dlaczego?
Posiadasz indywidualny zestaw antygenów i przeciwciał chroniący cały Twój organizm. Przeczytaj i poszukaj gdzie występują antygeny grupowe krwi AB0 w organizmie. Czy zatem Twój organizm ma prawo reagować na obce antygeny i lektyny pokarmowe? 
Oczywiście. (tyle że żaden lekarz Ci tego nie wyjaśni jak krowie na rowie).

Powrót
TRANS
LATOR