Antygeny/Badania naukowe 2022

Rak, glukoza, markery nowotworowe, to wszystko jakiś obłęd.

W roku 1931 Otto Heinrich Warburg otrzymał Nagrodę Nobla w dziedzinie fizjologii i medycyny. Za co? 

Za odkrycie budowy i działania enzymów oddechowych.

Czym jest proces oddychania komórkowego? Zobacz oddychanie komórkowe. Co utleniamy najczęściej w organizmie?

"Chociaż substratem w reakcji oddychania mogą być wszystkie związki organiczne obecne w komórkach, najczęściej ogólną reakcję oddychania komórkowego zapisuje się dla utleniania cukru – glukozy w obecności tlenu

Glukozę w obecności tlenu. 

Glukoza jest niezbędnym, podstawowym składnikiem odżywiania komórkowego. Przechowywana w organizmie w postaci polimeru( związku wieloskładnikowego) wielocukrowego zwanego glikogenem.  

A co się stanie, jak komórce w której zachodzi oddychanie nie dostarczymy tlenu? Przeczytamy w oddychanie komórkowe podrozdział " Życie bez tlenu". 

Życie bez tlenu jest możliwe dzięki fermentacji.

Ten proces zamiany oddychania tlenowego na beztlenowy jest największym wkładem Warburga w zrozumieniu powstawania komórek rakowych. Mówiąc inaczej, komórka pozbawiona tlenu (z niewiadomego powodu) dalej żyje ale w warunkach beztlenowych dzięki fermentacji.

Przeczytaj o Hipoteza Warburga.

Przeczytaj o efekt Warburga.

Czy jest to proces prawidłowy? Nie. Glukoza ma się utleniać nie kisić!!!!!

Komórki mają określony czas życia. Poczytaj apoptoza. Żeby powstał chociaż mały "raczek" tych komórek muszą być miliony obok siebie. 

Nielogicznym wnioskiem jest stwierdzenie, pozbaw organizm cukru zlikwidujesz raka. Cukier jest niezbędny wszystkim komórkom, nie tylko rakowym!!!!

Rak powstał na skutek niedotlenienia komórek. A nie dlatego, że dostarczasz do organizmu cukry. Został zaburzony proces oddychania komórkowego. Wyciągnij wnioski sam. To tylko podpowiedź.

Co zatem zatrzymało tlen, że nie dotarł do komórki? 

Układ krwionośny pobiera tlen z otoczenia dzięki płucom. Tu następuje wymiana gazowa.

Żeby dostarczyć substancje odżywcze i tlen do każdej komórki mamy naczynia włosowate. Co zatem dostaje sie do płuc a dalej do krwi i nie dopuszcza tlenu do komórki?

Dla wielu oczywistym jest że substancje smoliste zawarte w dymie tytoniowych. Stąd też taki nacisk na producentów wyrobów tytoniowych. Również pyły, drobiny i wszelkie zanieczyszczenia powietrza.

Jest jednak grupa bardzo podejrzanych substancji które mogą powodować niedrożność naczyń włosowatych. Aby to wyjaśnić przyjrzyjmy się procesowi aglutynacji. Dzięki aglutyninom zlepiają sie krwinki i wytrącają się większe kompleksy. Kilka lub kilkanaście zlepionych krwinek dotarwszy do peryferyjnych naczyń włosowatych jest w stanie zablokować naczynko włosowate. Komórki do których miał być dostarczony tlen zostają go pozbawione. Co wobec tego robią? Zmieniają procedurę tlenową na beztlenową. 

Gdzie występują i czym są aglutyniny? Rusz głową i sam poszukaj. Nie wyciągaj pochopnych wniosków.

Markery nowotworowe - temat rzeka. 

 

Powrót
TRANS
LATOR