Antygeny/Choroby

Szczepienia kontra niewidzialna transfuzja. Część 2.

Szczepienia kontra niewidzialna transfuzja. Część 2.

   Wiadomym jest nie od dziś,  że zebrawszy trochę doświadczenia życiowego działasz podobnie jak  układ odpornościowy. Jedno spojrzenie i wiesz czy dana osoba to wróg czy przyjaciel. Chyba, że się dobrze zamaskuje.

 Na przełomie XIX i XX wieku poczyniono wiele badań organizmu ludzkiego. Podłożono podwaliny pod współczesną anatomię, fizjologię i inne dziedziny medyczne. Badania nad krwią i jej składnikami prowadzili równolegle badacze w wielu krajach na całym świecie. Dzięki ich odkryciom wiemy znacznie więcej i rozumiemy wiele procesów dotąd niezrozumiałych. Pominę tymczasem ich nazwiska i zajmiemy się ważniejszym problemem. Identyczną relacją antygen-przeciwciało jak w przypadku szczepienia i immunologii.

Oto podstawowe fakty. Krew to tkanka łączna składająca się z wielu składników. Grupy krwi to zestaw antygenów obecnych na powierzchni erytrocytów. W plazmie natomiast posiadamy przeciwciała. Antygeny i przeciwciała stanowią wspólnie występujące pary. Jak w poniższej tabeli.

Grupa krwi

Antygeny na powierzchni komórki

Przeciwciała w osoczu

A

A

anty-B

B

B

anty-A

AB

A i B

brak

0

brak

anty-A
i anty-B

 

 

 

 

 

 

 

Ponieważ znamy już reakcję antygen – przeciwciało z immunologii. Rozumiemy prawidłowości wynikające ze zgodności antygenów i przeciwciała w czasie przetaczania krwi.

Na dodatek ta sama reakcja antygen-przeciwciało, stanowi podstawowy warunek w przeszczepie narządów. Dawca i biorca muszą mieć zgodność tak antygenów jak i przeciwciał grup krwi. To warunek nadrzędny ogólnie rozumiany i akceptowany. Jest tak oczywisty, że nikt już o nim nie pisze.

Jak ważne są antygeny krwi wiedzą pary starające się o przyszłego potomka, których antygeny D,(dawniej zwane Rhesus) nie są zgodne. Pani D minus, pan D plus. Choroba jaka się może pojawić to  Hemolytic disease of the newborn. Ale również ABO hemolytic disease of the newborn.

  Skoro antygeny grupowe krwi są tak zjadliwe w kontakcie z przeciwciałami, to zacznijmy przyglądać im się z bliska.  Gdzie jeszcze występują antygeny grupowe krwi?

  Mało zauważany a zbawienny dla wielu fakt. Antygeny grupowe krwi występują w wydzielinach całego ciała. Zachodzi to zjawisko u około 80% populacji homo sapiens. Pozostałe ok. 20% populacji nie posiada antygenów grupowych krwi w wydzielinach. Pierwsi badacze z przełomu wieków zwracali na to zjawisko baczną uwagę. Potem sprawa znacznie przycichła. Ich występowanie w wydzielinach traktowano marginalnie, mówiąc wprost - olewano.

  Obserwując procesy związane z  leczeniem zrozumiałem dlaczego je kompletnie olewano.

Pacjent czyli jednostka chora, zgłasza się do placówki medycznej solo. Jest izolowana od reszty swojej rodziny. Robi się badania analityczne tylko jemu. Stwierdza się chorobę tylko u niego.

 Badanie naukowe wygląda podobnie. Przeprowadzono analizę chorych na oddziale aaa. Grupa składała się z kobiet w wieku 18-40 lat. Przeprowadzona analiza wykazała że kobiet z grupą krwi Zero było statystycznie więcej niż wynika to ze statystycznego występowania tej grupy w całej populacji. Stwierdzamy, że osoby z grupą krwi Zero płci żeńskiej w wieku 18-40 lat są w grupie podwyższonego ryzyka występowania choroby bbb. Wyniki te skłaniają nas do podjęcia poważniejszych badań w temacie.

W przypadku chorób zwanych autoimmunologicznymi przewaga kobiet jest porażająca. W niektórych chorobach a w raporcie wymienionym w części pierwszej jest ich ok. 80. Przewaga ta wynosi 10:1.

Przyczyna powstawania chorób  umie się maskować. No to zdejmijmy mu maskę niewidzialności.

Antygenygrupowe krwi występują w wydzielinach. Sperma to też wydzielina, która zawiera antygeny grupowe i to w takich ilościach, że po pobraniu próbki spermy , analogicznie jak próbki krwi można ustalić grupę krwi osoby.

Seksualne kontakty damsko -męskie sprowadzają się w uproszczeniu do szczepienia. Wprowadzamy z zewnątrz substancje biologiczną zawierającą antygeny.

 A organizm zaszczepiony niech sobie z nimi radzi.

 Co ma zrobić taki organizm?

Wyprodukować przeciwciała w celu - rozpoznania go jako obcy, niszczenia i utworzenia pamięci poszczepiennej.

 O ile dana para ma zgodność grupową on i ona takie same grupy krwi nie powinno być problemów. Ale co się dzieje kiedy ona jest Zero a jej partner A, lub B, i AB. Tu już zgodności brak. Jej organizm ma tylko przeciwciała anty A i anty B. Jego antygeny stykają się z komórkami nabłonka , solidnie ukrwioną macicą, wnikają w jajowody i jajniki. Wnikają do krwioobiegu. Mało tego on ma również antygeny w ślinie i śluzie płuc. Całują się i wymiana odbywa się również przez usta i nos. Mało tego on się poci. W kontakcie z jej skórą zostawia swoje antygeny na całym jej ciele gdziekolwiek dotknie.

Wróg, antygen nieźle się zakamuflował. Małe dawki – małe zmiany. Duże dawki antygenów, pojawia się nadmiar przeciwciał w wyniku niewidzialnego ataku obcych antygenów. Po solidnym zapamiętaniu wroga , każda niewielka dawka zawarta w powietrzu z automatu wyzwala proces w wyniku którego, mamy nadmiar przeciwciał w organizmie.

Wyobraźmy sobie, że taki mały zamaskowany w kropli śliny antygen dotarł do trzustki. Przeciwciała mu nie odpuszczą, zalejemy wroga całą armią.

 Zniszczymy komórki, o cholera o tym nikt nam nie mówił że mamy chronić komórki. Mówiono nam zwalczaj obce antygeny. Tak przecież mają działać przeciwciała. I mamy problem. Idziemy do lekarza ten nas bada i leczy. Nigdy nie zobaczy wroga który spowodował awarię. On widzi już całość po fakcie.

 Ślina połączyła się ze śliną.

Sperma połączyła się ze śluzem.

Pot połączył się z potem.

 Czyż nie wprowadzono z zewnątrz obcego antygenu

Czyżby immunolodzy oślepli? Tak oślepli. Oni zajmują się wirusami i bakteriami. Przepraszam teraz na tapecie są reakcje odrzucenia przeszczepu, bo jest niezgodny antygenowo. Skupiają się tylko na HLA.

 Szukają białek, a winne są cukry.

Teraz wiesz, dlaczego kobiet jest w przewadze?

 Strzykawkę ma samiec. A kobieta jest tylko biorcą. To się dzieje w przypadku osób dojrzałych płciowo. Chorują coraz młodsze bo inicjacja seksualna jest wcześniejsza.

 Czy tego też nie widać?

A co w przypadku chorych dzieci zapyta każdy dociekliwy?

Ten sam mechanizm strzykawka-ciało tylko bez spermy i śluzu.

Mamusia lub tatuś z niezgodnymi antygenami grupy krwi niż dziecko codziennie pilnie troszczy się o dziecko. Dosłownie mówi się, że chuchają i dmuchają. Wprowadzają obce antygeny do układu i dziwią się, że dziecko jest chore, albo umiera z niewyjaśnionych powodów jak SIDS.

To wymiana antygenów pomiedzy ludźmi prowadzi do powstawania chorób immunologicznych.

Nie dodawać – AUTO.!!!!!

 Nie jesteście dziećmi, które się tłumaczą – to się samo zrobiło.

Powrót
TRANS
LATOR