Antygeny/Newsy

Zabójcze cukry.

Mając na uwadze, że artykuł ten jest kijem w mrowisko środowisk medycznych  nie było moją intencją obrażanie kogokolwiek. Okazuje się bowiem, że nikt nie jest doskonały. Wiedza jako taka rozdzielona jest na wiele dyscyplin. Dodatkowo tak czasami specjalistyczna, że nikt dziś nie ogarnia całości tematu jakim mogą być czynniki środowiskowe. W szczególności jako czynniki chorobotwórcze. Jest to czasami jedyne wyjście z niezręcznej sytuacji , kiedy ktoś przypiera nas do muru i domaga się faktów. A medycyna nie zna przyczyn chorób autoimmunologicznych, niestety. 
W polskojęzycznym internecie , nie znajdziemy kompletnie nic co potwierdzało by paradygmat -niewidzialna transfuzja. Nikt nie uwzględnia cukrów, które są determinantami antygenowymi dla układu grupowego krwi AB0 i Lewis, a zawartymi jednocześnie w wydzielinach ciała, które pomiędzy sobą wymieniają ludzie. Upłynęło kilka lat prowadzenia bloga na którego nikt nie zaglądał. Więc całego bloga zlikwidowałem. W 2014 powołałem do życia portal arthritis.com.pl, na który też niewiele osób zagląda. Dwa lata później powołałem portal antygeny.pl. I stał się cud. 
Na potwierdzenie tego cudu odkryłem całkiem niedawno, że na przełomie 2015 roku Emanuel Maverakis ze swoim zespołem  sformułował -zmienioną teorie glikanów. Zgodnie z tą teorią, w funkcji efektorowej odpowiedzi immunologicznej pośredniczą glikany (polisacharydy) prezentowane przez komórki i humoralne składniki układu immunologicznego. Osoby z autoimmunizacją mają zmiany w ich profilu glikozylacji, tak że sprzyja prozapalną odpowiedź immunologiczną. Przypuszcza się ponadto, że poszczególne choroby autoimmunologiczne będą miały unikalne sygnatury glikanu. 
Całość znajdziemy na stronie http://www.maverakis.com
Nie trzeba być geniuszem aby połączyć te badania nad cukrami i niewidzialną transfuzją. Trzeba tylko nazwy: środowisko zewnętrzne i choroby cywilizacyjne zamienić na środowisko ludzkie i patogenne czynniki międzyludzkie. 
 
Powrót
TRANS
LATOR